Cruz del Condor

September 30th 2007
Published: September 30th 2007

ArequipaArequipaArequipa

Plaza de Armas
Vcerajsie doobedie v Arequipe sme zase raz stravili sialenymi nakupmi. Kedze je to fakt ze velkomesto (s cim sme sa uz s nadsenim zmierili), bolo co obzerat a na co minat. Momentalne sme uz prudko pretazeni a potrebovali by sme niekoho, kto by nam nosil bagle. Ked sme vecer triedili veci, dosli sme k zaveru, ze na tolko alpaky co mame museli padnut aspon tri lamy..
Hned po obede sme este zmenili lokaciu na Chivay. Je to mensia dedinka v horach asi styri hodiny cesty z Arequipy. Stravili sme tam jednu kratucku noc a uz o stvrtej rano sme sedeli v buse smerom Cruz del Condor. Je to vyhliadka pri Colca Canyone, ktory miestami dosahuje hlbku az 1200 metrov. Vsade slubovali, ze sa vraj odtial daju pozorovat kondory. Ale aj keby nebolo kondorov, vidiet vychod slniecka nad kanonom stal za to. Nakoniec sme to ale mali predsa len se vsim vsudy, pretoze asi hodinku a pol po nasom prichode nam par kondorov urobilo doslova letecky den. Zjavne boli zvyknute na turistov a chvilami nam lietali mozno 20 metrov nad hlavou. Aj ked trpime podozrenim, ze boli tak blizko aj preto, ze cakali nejake nutricne pridavky. Na zazitku to ale nic nemenilo..
ArequipaArequipaArequipa

pohlad zo strechy hotela
:-)
Momentalne sedime v Arequipe na autobusovom terminale a cakame na bus smer Nazca. Kedze nam to vychadza momentalne casovo dost naknap, rozhodli sme sa trochu zrychlit a najblizsie asi dve tri noci stravime v buse. Po Nazce mame v plane presunut sa rovno na sever do Mancory, kde uz nas snad caka len valanie na plazi. Je to ale dost dlha streka a chceme to zobrat bez pauzy. Akonahle budeme hore s Mojitom v ruke, ozveme sa.. :-)

ChivayChivay

Vrabceeee..

kde mam gumipusku?!
Sutaz..Sutaz..
Sutaz..

najdi co najviac kondorov :-)
Igino..Igino..
Igino..

chce byt tiez kondooor! :-)

1st October 2007

juj no tak ja by som vam tie bagle s nakupmi kluuudne nosila, a to by ste mi ani nemuseli nic kupit..:D....a chcela by som poprosit kosta aby laskavo nepustal igora na okraj takych skal ako je na tej fotke...ved on si moze ublizit..! :D....tak ked budete mat mojito dajte si aj jedno za mna..;)

kondorcata
Ahojte! Tak tieto fotky vyzeraju naozaj uzasne:) S tymi kondormi to snad nebolo az take zle, skuste si spomenut na zilinske holuby..tie su inak spolocenske :) ozaj, nemozte sem priniest nejake to kondorca? Ani by ste ho nemuseli cez letisko pasovat..letelo by za vami rovno na Slovensko :)))

Baaagle...
...by si nosila? Ty nevies co hovoris. Uz teraz kazdy vazi asi tonu a potrebujeme tri taxiky naraz aby sme sa niekam dostali. Ale ak na tom trvas, tak Ta mozno o rok najmeme ako nosica.. :-) A Kosto tam Igiho nepustil, on ho tam tlacil. Siroky usmev, fotak v ruke..

Kondor bude...
...priviazeme ho za lietadlo a este si hodi aj rychlostny rekord. Len bude mat potom uz asi do konca zivota trosku vyplaseny vyraz a menej peria.. A zabudni na Zilinske holuby, to su uplni barankovia. Miestnych by si mala v sekunde na hlave dvadsat, len by Ti uvideli rozok v ruke.. :-)

Info o Paracas
Cauky,sice se vubec nezname, ale chtela jsem se vas zeptat, zda nemate aktualni info o tom, jak to vypada v oblasti postizene zemetresenim (Pisco, El Chaco, Paracas). Chystame se s pritelem za 3 tydny do PEru a tuhle oblast jsme chteli navstivit hned na zacatku. Nevite, zda funguje doprava z Limy do Pisca, zda je tam nejake ubytovani (v Pisco, El Chaco) nebo zda je lepsi jet rovnou do Ica a Paracas uplne vynechat? Coz by nas mrzelo, nebot jsme se tam chteli i potapet. Diky za jakekoliv info a vam preju super zazitky a cestovatelske stesti! pa, Katka
2nd October 2007

zdravíííím slovenských junákov za horami za dolami ..
"A Kosto tam Igiho nepustil, on ho tam tlacil." .. :D vyborne Kosto!!! len tak dalej!! ;)
4th October 2007

Tlacil :-D !!!
Jasne Jani, ze tlacil ... hadam si nenecham ujst foto ze Igi stoji na kameni a za nim je 1200 m priepast s dakou rieckou na dne ... Dokonca sme uvazovali jaku rychlost by sme nadobudli pri dopade na dno ... Proste nadhera :-D Su veci, ktore proste musis !!! A fotka Igiho na okraji priepasti k tomu patri :-D ( Neboj funguje to vzajomne najprv som taku fotku dostal ja ;-) )

Tot: 0.141s; Tpl: 0.011s; cc: 13; qc: 65; dbt: 0.071s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb