Prvni dny a dojmy

Published: January 19th 2011

Tango ArgentinoTango ArgentinoTango Argentino

17.01.2011
17.01.2011
Po letu do Parize a nasledne dalsich 13 hodinach letu pristavame v Buenos Aires. Mame presezena pozadi a marne cekame na zavazadla. Vypada to, ze zavazadla usoudila, ze Belize (se zkratkou letiste BZE) je daleko zajiamavejsi nez nejake Buenos Aires (zkratka letiste EZE). Peter zjistil ze nalepky nejsou v poradku uz v Praze a reklamovali jsme to, ale Francouzi z toho asi nakonec byli natolik zmateni, ze si kufry radeji nechali v Parizi. Pry budou druhy den.

Venku je krasne teplo, pres dvacet stupnu (podotykam ze nad nulou) a jasno. Jeste ze jsme si zabalili do prirucniho batohu nejake to letni obleceni. Po ubytovani v hotelu vyrazime do Carrefouru, ktery je hned vedle nakoupit nejake toaletni drobnosti, ktere jsou ted v Parizi a pak jdeme na prochazku po nejblizsim okoli. V Argentine maji ted letni prazdniny, presto je Buenos Aires pekne lidnate a vsude je zivy ruch.

Zivy ruch na nas ceka i po navratu na pokoj, kde mame navstevu. V peknem, trihvezdickovem hotelu nam po koupelne beha celkem velky svab. Po urcitem honeni kdy se odmitl nechat zahnat dobehal.

Po seste vyrazime na predstaveni Tanga. Docela nas prekvapi, kdyz nejdriv jdeme do salu, kde
El GauchoEl GauchoEl Gaucho

18.01.2011
sedi asi 30 holek a 5 (zadanych) kluku a vsichni jsou vysnoreni jak do tanecnich. Nam to naopak strasne slusi v dzinach a teniskach, ktere s nami jako jedine dorazily az do Argentiny. Jak se dozvidame, tak v cene je i hodina tanga, takze si stoupneme do krouzku a spolu s ostatnimi se dame (v ramci moznosti) do krokovani do rytmu hudby. Nakonec je to docela sranda.

18.01.2011
Rano nas v 9 hodin vyzvedne ridic, ktery svazi lidi k autobusu miricim na Fiesta del Gaucho. Gauchove jsou mistni kovbojove a blizko BA (=120 km na sever) je estancia = farma Cinacina, kde turistum ukazuji jak to mistni hosi umi s konmi.
Turisti se povozi na konich (pekni valasi) kteri vedi kdy a kam maji jit lepe nez ti co na nich sedi. Nasleduje obed a predstaveni mistnch lidovych tancu. Hudba je rozhodne lepsi nez ceska dechovka. Odpoledne nam pak gauchove ukazuji, ze gaucho nepochazi od slova gauc. V trisku napichuji na klacik maly prstynek zaveseny na lanku. Machri. Jo a taky umi ten trik co tolikrat zachranil Old Shaterhanda - viset z boku na koni, aby je nemohli zastrelit nepratelsti indiani.
Slunicko palilo (zato nam to moc nepalilo, takze jsme se spalili. Ale uplne rudy nejsme, jen trochy pripeceny. Asii jsme si meli ten nahradni opalovaci krem koupit.
Nastesti vecer na nas na hotelu cekaji nase kufry (a zadna nova navsteva na pokoji).

Tot: 0.147s; Tpl: 0.01s; cc: 6; qc: 42; dbt: 0.1012s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb