PN Villarica

South America » Chile » Araucanía » Villarrica Volcano
December 5th 2007
Published: December 14th 2007

Summary in english:
We arrived into Pucon - very touristic village with probably only one highlight - volcano Villarica (very nice). We have not found anything to do here (the path was closed because of snow, everything expensive) and on the next day after our arrival there was nothing to see because of clouds.

Z Los Angeles sme sa presunuli do Puconu - miestnej turistickej mekky. Ale nevieme preco je taka popularna, asi len kvoli roznym adrenalinovym zmonostiam, ktore nas az tak nezaujimaju, my sme skor chceli nieco pochodit, ale tu je jedina poriadna a ta bola momentalne zavreta kvoli vela snehu. Navyse do parku sa treba dopravit nejakym taxikom, co je drahe, takze asi ani to by sme nevyuzili aj ked by sme mohli. Sopka je pekna 😊, ale to stoji len za kratku zastavku. Povodne sme aj chceli ist hore na nu, ale ked sme videli fotky, ake zastupy ludi tam chodia, tak sme sa tejto prechadzky (samozrejme fyzicky narocnejsej) na Vaclavaku radi vzdali.
Este je tu jedna atrakcia a tou je miestna plaz (na ciernom sopecnom piesku), kde bolo napriek kose plno ludi, niektori sa aj kupali a napriek kose hned pri vstupe tety ponukali slnecniky 😊. Na tej plazi clovek ani nemal pocit, ze je niekde v chile, ale skor, ze je na dovolenke v Bulharsku 😊
Dalsi den sme planovali ist na bycikle, to mohlo byt pekne a pripadalo nam to ako jedina moznost pre nas nieco v tomto okoli podniknut, ale rano ked sme sa zobudili nebolo vidiet ani kusok sopky a vsetko bolo v oblakoch. A vtakom pocasi sa nam bicyklovat nechce. Tak sme rychlo zbalili kram a sup ho dalej do Osorna. A Osorno nam vcelku prirastlo k srdcu, ale o tom az nabuduce deti. Dobru noc. 😊

14th December 2007

Cavte
Tak zase na cestach? Pekne pekne tam mate veru, ale nemyslite si, ze my tu v kancli sa nudime(trpky usmev). Spustam Google Earth, tak sa kuknite pekne na oblohu...de ste? Sa neskryvajte, nema to zmysel, aj tak vas skor ci neskor najdem! ehm ehm, Sona... mozno poznas nasho spluziaka Jara Kosutha...pred troma tyzdnami sa po10 mesiacoch vratil z JA. pozrite na blog jeho priatelky Evky, mozno tam najdete nejake pouzitelne informacie:) evabednarova.blog.sme.sk Davajte si pozor na seba a na rozne exoticke choroby..Tesim sa na dalsi diel:)
19th December 2007

Vdaka
Dikes Marian za prispevok aj za tu adresu. Kazda informacia nam padne vhod. Prave zvazujeme kam dalej, tak sme si ho hned okukli pre inspiraciu ;)

Tot: 0.058s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0334s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb