12 diena, Ibarapuera parkas

Brazil's flag
South America » Brazil » São Paulo » São Paulo
December 9th 2012
Published: December 9th 2012

San Paulo žaliu miestu tikrai nepavadinsi, parkų čia labai nedaug, tai pripažysta ir vietiniai gyventojai. Jei ne miestą supantys tankūs miškai, čia turbūt būtų nuolatinis smogas. Šiandien nusprendžiau aplankyti "Ibirapuera" parką. Nuvykau iki arčiausiai parko esančios metro stotelės, nuo ten dar maždaug pusvalandis peščiomis. Prie šviesaforo pastebiu merginą su žemėlapiu rankoje. Paklausiu, gal irgi eina į parką. Ji su draugu atsako teigiamai, tad prisijungiu prie jų. Mergina vardu Ines iš Portugalijos, atvažiavo į braziliją ieškoti darbo. Ekonominė situacija Brazilijoje tikrai nebloga lyginant su kitom pasaulio valstybėm, tad aš jau tuo nebesistebiu. Besišnekučiuodami prieiname parką, ten mūsų keliai išsiskiria. Parkas tikrai didelis, čia daug bėgiojančių, važinėjančių dviračiais ir šiaip vaikštinėjančių žmonių. Netrukus prieinu Portugaliją pristatantį stendą. Pasirodo šiemet Portugalija ir Brazilija viena kitą pristato savo šalyse. Stendas nedidelis, bet modernus ir įdomus. Išėjęs iš Portugalijos stendo, kačkur netoliese išgirstu muziką, lyg tai koks koncertas. Taip ir yra, vietinis "Beat bokserių" ir reperių koncertas. Aplink daug jaunimo važinėjančio riedlentėm. Panašu, kad koncertas būtent šiai publikai ir skirtas, nes čia beveik visi su riedlentėm, nors aplink net nematyti riedlenčių rampos. Braziliškas repas nesužavi manęs tad einu toliau. Prienu nedinelį pastatą kuriame kažkokia paroda. Įėjimas nemokamas, tad užeinu. Čia vyksta vieno brazilų meninko paroda. Ekspozicija labai savotiška, modernus menas, iš sienų krentančios mėsos. Originalu, bet tokio meno savo namie nenorėčiau turėti. Ekspozicija nedidelė, tad ilgai čia neužtrunku. Einu toliau, dar viena parodų salė, čia šiandien eksponatai iš Vatikano. Bilietas 20 realų, bet neinu nes esu buvęs pačiam Vatikane, tad nemanau, kad kažką naujo pamatyčiau. Paeinu, dar vos 5 minutes, dar viena parodų salė. Čia konceptualaus meno paroda. Įėjimas nemokamas, o paroda tikrai labai didelė. Tai turbūt pirma mano konceptualaus meno paroda. Eksponatai labai įvairūs ir jų be galo daug. Kaikurie labai įdomūs, kaikurių visai nesuprantu. Čia praleidžiu 3-4 valandas, pabūčiau ir ilgiau, bet sutaręs su Angelo, kad būsiu namie 16.30, nes eisim į jo draugų vakarėlį. Paskutinius eksponatus tik pažiūriu prabėgom ir išskubu į metro. Šiandien vietoj pasivaikščiojimo parke, vėl gavosi kultūrinė programa. Grįžęs randu raštelį, kad Angelo jau išėjo į vakarėlį, o aš jei noriu galiu irgi atvažiuoti duotu adresu. Netrukus Angelo paskambina ir pasako, kad viena draugė iš kaimyninio namo mane nuveš, nes irgi važiuoja į tą patį vakarėlį. Vakarėlyje, draugiška kompanija, tiesa dauguma šiektiek vyresni 30-40 metų amžiaus, bet dauguma šneka angliškai tad turiu ir aš su kuo pabendraut. Moterys ruošia tradicinį patiekalą iš "Mina Gerais" regiono. Patiekalą paruošti užtrunka maždaug 3 valandas. Paragauju vietinio alaus, pažaidžiam stalo tenisą, pavalgom, pabendraujam ir laikas namo. Mus pažada iki namų pavežti vienas iš vakarėlio dalyvių. Jis atrodo gerokai išgėręs, bet panašu, kad pas juo čia į tai žiūrima labai pro pirštus. Bevažiuojant pasirodo, kad jis išgėręs tikrai gerokai perdaug, tad pavažiavus kelis kvartalus, paprašo, kad aš parvairuočiau. Saugiai grįžtam namo.

Tot: 0.119s; Tpl: 0.011s; cc: 6; qc: 56; dbt: 0.0876s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb