Salar de Uyuni

Published: September 3rd 2005

Na solne poustiNa solne poustiNa solne pousti

...ano je to skutecne sul....
Ahojky vsichni....
je krasne chladne rano, 31.8.2005, streda. Sbalili jsme batohy a pred cestou jsme jeste vlezli do sprchy (15C). Nakonec jsme se zahrali cajem u snidane. V 10:15 jsme byli v Colque Tours, odkud jsme vyjizdeli na Salar de Uyuni (Solnych pousti). Jeli jsme jeepem ve skupine se trema holkama (Katie25 a Lucy19 z Anglie, Bridie19 z Australie), takze super. Prvni zastavka byla v male vesnicce Colchani, kde se rucne vyrabi drobne predmety ze soli. Podivali jsme se i do solneho muzea. Druha zastavka byla na solne pousti (3653m.n.m., 12 000 m2), odkud se sul odvazi po tunach k dalsimu zpracovani. Je tu i nekolik solnych hotelu. Jedeme dal, po ceste vidime lamy a vikune. Zastavujeme u ostrova kaktusu (Isla de los Pescadores), kde kaktusy dorustaji do vysky az osmi metru. Zaplatili jsme vstup a vyslapli az nahoru. Uzasne misto, i kdyz hodne fucelo. Posledni zastavka byla v male vesnici daleko v pousti, kde jsme prespali. Po veceri jsme s holkama sedeli do pozdnich hodin, dokud nam nevypli generatory na elektrinu. Pokoje byly po sesti (pro nasi vypravu) s WC a studenou sprchou. Ve spacaku bylo teplo.

1.9.2005 vstavame v 6:00 hodin, snidane je v 6:30 a v
Na ostrove kaktusuNa ostrove kaktusuNa ostrove kaktusu

Na vrcholu bylo jak na vetrne hurce..
7:00 hodin jedeme dal. Po delsi jizde zastavujeme pod cinnou sopkou, je jasno a je videt, jak se ze sopky kouri. Sopka lezi na hranicich Bolivie a Chile. Dalsi zastavka je jezero se spoustou plamenaku a kolem nas chodi lamy. Zastavujeme i u skal, kde jsou chinchily. Dale pak vjizdime do rezervace (Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaora),vstupne 30 bolivianos, kde zustavame pres noc u Laguny Colorada ve vysce 4278 m.n.m.. Prosli jsme se k lagune, v 7 hodin je vecere. Mame pokoj po sesti, na chodbe WC, sprcha zadna. Teplota v noci klesla na -20 stupnu, ale ve spacaku se dalo prezit.

5:30 hodin rano 2.9.2005 zvoni budik, v 6:00 je snidane a v 6:30 pokracujeme v nasi tour. Vyjizdime jako prvni z cele vypravy. Po ceste uz z dalky vidime bublajici gejziry ve vysce 4950 m.n.m. Pary z gejziru jsou teple a vlhke, citit sirou. Jedeme dal, cestou mijime termalni jezero ve vysce 4200 m.n.m. (Termas de Polques), voda ma 30 stupnu. Ale vzduch je studeny, nekoupeme se. Opet stoupame a stavime u Laguny Verde ve vysce 5000 m.n.m.. Nad lagunou je vulkan ve vysce 5930 m.n.m.. Je nadherne, i kdyz stale dost chladno. Na jedne strane od laguny jsou hranice Chile, na druhe hranice Argentiny. Holky jedou do Chile, presedaji na bus. Nam bude cesta zpet trvat 8 hodin. Nas 3denni vylet konci v 17:30 v Uyuni.

V Uyuni jsme zasli na lami steak, pred odjezdem do mestecka Oruro dale pak do La Pazu. Autobus nam jede v 19:45 hodin. Cesta po prasne silnici trva cca 7-9 hodin.

Gejziry....4950 m.n.m.Gejziry....4950 m.n.m.
Gejziry....4950 m.n.m.

..alespon jsme se trochu ohrali...
Laguna VerdeLaguna Verde
Laguna Verde

V pozadi vulkan ve vysce 5930 m.n.m.
jen pro info...jen pro info...
jen pro info...

..nase cesta po Salar de Uyuni..a dalsich mistech po Altiplanu.

4th September 2005

nazdar bazar
Cau, ja si myslel, jak mne nekdo porad posila nejaky voloviny a az dnes jsem se poradne podival a ono vy, cestovatele, Uyuni parada co!!! Blog mate udelanej fakt lepe, skoda, ze jsme o tomto nevedeli, fotky pekny!! Hodne zdaru, my jsme ted v Guatemale!!!! Mejte se a hodne stesti. Dave a Denis
5th September 2005

hi krajani
nazdarek, my se tu mame taky skvele, prezili sme teplej vikend a sme HURAAA zase v praci. Preju vam peknej den a miiin zimy...pacek shledacek

Tot: 0.151s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 51; dbt: 0.1194s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb