Den 11. - Přejezd na jižní ostrov a městečko Nelson

New Zealand's flag
Oceania » New Zealand » South Island » Nelson Region » Nelson
January 28th 2020
Published: January 28th 2020

Opouštíme největrnější místo Nového Zélandu, Wellington. Vítr jsme pocítili včera i dnes. Čeká nás 3,5hodinová plavba trajektem na jižní ostrov. Naloďujeme se i s autem, jelikož to trajekt Interislander, který má 10 poschodí, umožňuje. Z nejvyšší paluby je rozhodně nejhezčí výhled, jinak loď poskytuje veškeré služby včetně wi-fi připojení nebo blicí pytlíky zdarma :-). V průběhu plavby přichází hlášení, že na levoboku lze spatřit velryby, bohužel jsem neměla to štěstí, abych je alespoň letmo zahlédla. Snad někdy příště.

Když jsme se blížili do přístavu Picton, otevřelo se před námi členité pobřeží. Všechny loďky okolo vypadaly jako hračky na pískovišti. Vše bylo jako malované. Dorazili jsme na úplně odlišnou část Zélandu, kde jediné, co prozatím zůstalo stejné, je počasí, opravdu velmi horké počasí. Snad to tedy alespoň odradí "sandflies" (písečné mouchy), před nimiž nás průvodkyně Petra varovala. Dnes to zatím zafungovalo.

Klikatým pobřežím jsme se postupně prokousali až do městečka Nelson. Na jižním ostrově najdete mnohem více měst s anglickými názvy, zatímco na severním vládnou názvy maorského původu. Toto město je zasvěceno britskému admirálovi Horatio Nelsonovi. Odkazy na něho můžete najít i v různých pojmenováních - např. Trafalgar Street (tam jsme dnes ubytovaní). Zajímavé toto místo je především tím, že se zde nachází geografický střed celého Nového Zélandu. Je to zvláštní, že to vyšlo zrovna na dnešek, kdy jsme přesně v polovině naší poznávací cesty.

Tot: 0.091s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 45; dbt: 0.0499s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb