Christchurch a Abel Tasman National Park

Published: May 3rd 2006

24.10.- 26.10.2005 - posledna navsteva Christchurchu (3 dni)

V Christchurchi sme konecne zocili novy prirastok v rodine Kuzielovcov - malu, krasnu kiwacku Vivien. S takouto kompletnou rodinkou sme isli na vikendovu prechadzku do okolia Christchurchu a opat sme objavili niekolko krasnych zatok, ktore boli plne plachtiacich lodiciek a kanojkujucich christchurcanov.

Vecer sme prisli do domceku, v ktorom byva Darren (nas kamarat z ladovca) a uz nas tam cakalo rozvoniavajuce barbecue za ktorym sa kucharsky obracal Duncan. Takto sme si vsetci spolu zaspominali na ladovcove chvile a na druhe rano sme sa s Darrenom vybrali liezt na nedaleku skalu s nadhernym vyhladom na Christchurch. Na nase velke prekvapenie vsak bola uplne neodistena a tak sme si pod skusenym dohladom Darrena vyskusali liezt na friendoch a vklinencoch.

Tato skalka je len jednou z dalsich asi 12 skal v blizkom okoli Christchurchu, na ktorych sa bezne lezie. Stretli sme tam skupinku mladych studentov, ktori sa pripravovali na skusky na univerzite a precvicovali si zakladanie standov, nakolko studuju odbor "Leisure Outdoor Activities" a skuska bola akurat z lezenia. Lasku christchurchanov k sportu sme objavili na este pri mnohych inych aktivitach. Pocas celeho dna, ako sme liezli na tejto skale, tam bolo neustale
Abel TasmanAbel TasmanAbel Tasman

brodenie zalivu pocas odlivu.. o par hodin tu budu 2 metre vody..
vidiet cyklistov na horskych bicykloch alebo behajucich ludi. A to bol pritom pracovny den tesne po obede. Celu tuto sportovu vasen naviac podporuje ich tzv. mestsky urad, ktory istu cas mestskych dani investuje na budovanie cyklo a turistickych chodnickov v okoli ChCh. Predchadzajuci vecer sme sa z rozhovoru medzi Duncanom a Sherley (Darrenova domaca - asi 35 rocna sestricka v nemocnici) dozvedeli, ze sa uz zucastnili nejedneho bezeckeho preteku, ktory sa kona rocne na Zelande. Islo napriklad o beh na Keppler tracku (my sme ho turisticky presli za 3 dni) a im trval 10 hodin. V dalsom preteku sa kombinuje beh, jazda na horskom bicykli a kanoe a ked sa k tomu pripocita nevyspitatelne zelandske pocasie, moze ist o pekne narocny boj. Duncan sa uz pomaly zacina pripravovat na takyto pretek - 3-4 mesiace vopred.

27.10.- 29.10.2005 - Abel Tasman Track (3 dni)

Povodne sme planovali prejst Abel Tasmna Track s nasimi novymi kamaratmi, ktorych sme stretli na Caples tracku - holandana Davida a rakusanku Ashley. Vecer po dlhej ceste z Christchurchu sme sa nahodne stretli niekde v meste Motueka a prenocovali na zaciatku tracku pri tabulke "No camping" 😊. Kedze sme kvoli dlhemu rannemu vstavaniu nestihli briefing na cestu kanojkou po Abel Tasman tracku, vymysleli sme alternativny plan kanojkovania v nedalekej zatoke. Po tychto 4 hodinach na vode sme sa vsak rozdelili, pretoze sme mali dost odlisne predstavy o tempe a dlzke postupu na tracku. Urcite sa vsak stretneme este na rakuskych kopcoch pocas zimnej sezony.

A tak sme prechadzali zelenym tunelom stromov, s castymi vyhladmi na opustene plaze v zatokach, len my dvaja. Prvu noc sme prespali na malej, utulnej plazi, ktora patrila v tu noc len nam - nastastie sa sezona len pomaly rozbieha. Takmer sa nam z nej nechcelo odist, ale odliv sa blizil a my sme potrebovali pocas tejto doby prebrodit niekolko zatok. Toto brodenie zatok pri odlive bolo pre nas novym zazitkom (pri prilive sa nedaju prejst a clovek musi cakat dalsich 6 hodin na odliv, aby mohol pokracovat v ceste), ked sme prechadzali cez velke plochy husto pokryte muslami, ktore nam pod nohami praskali ako sklo.
Druhu noc sme opat bojovali so sandflies a nohy (ich najoblubenejsia cast tela) sme si zahrabavali do piesku. Podla poctu stipancov, ktore zacinaju svrbiet az po par dnoch ale zato poriadne dlho, sme boj velmi nevyhrali.
Na treti den nas vodny taxik odviezol spat k autu a my sme sa divili, ze sme pocas tychto troch dni pomerne kludnej chodze a mierneho tempa zasli tak daleko.

31st October 2005

Čaute cestovatelia :-)
Musim Vás pochvaliť za tento dennik, sme radi že o Vás vieme takmer všetko :-))Pri tých nádherných fotkách sa mi až zatajuje dych!! Dúfam, že keď sa vrátite bude premietačka na veľkom plátne. Držím palce pri ďalších potuľkách!! Papaaa. Lenka
1st November 2005

jaaaj aky to skialp a relax
Tak som si zasa po case zhliadol vase prispevky. Ten skialp musel byt vymakany.. Mam pocit ze sa vam to krati, kolko tam etse budete?

Tot: 0.109s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 50; dbt: 0.0509s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb