Miklavz v Melbournu (en dan pred vami)

Australia's flag
Oceania » Australia » Victoria » Melbourne » City Centre
December 6th 2009
Published: December 5th 2009

Se vedno v Melbournu

Miklavzev dan sva z Zvonko izkoristili za presenecenje najinih gostiteljev po starem obicaju: podarili sva pomarance, suho sadje in piskote.

Stanujemo v hisi na vogalu ulice Wattlertree na stevilki 2/312 v okrozju Malveren East 3145. Podobno kot v Canberri ima tudi Melbourne mnozico okrozij, poseljenih s hisami in vec stanovanjskimi objekti, ki ne izstopajo iz poprecne poseljenosti z druzinskimi hisami z vrtovi in visokimi ograjami. Vsi so precej zaplankani in precej sem morala stegovati vrat, da sem priblizno videla kaj se skriva za ograjami. Novejse hise so visje in kazejo na trdnejso gradnjo. Nasa hisa je lesena in obcutljiva na dotik, ker se ze pri hoji moje sestre vsa trese. Okna so enojna in se odpirajo na sibanje gor in dol in prepuscajo veter in hrup s ceste. Ponoci imam obcutek, da tramvaj vozi po vezi.

Danes je nedelja in privoscili smo si daljsi spanec, zajtrk pa je bil kar povezan s kosilom. Po kosilu smo s psicko Gipsy odsli na sprehod do centra nasega okrozja, kar je trajalo v eno smer 20 min, sprehod ob cesti, ob ropotu avtomobilov in tramvajev. Tudi kavo smo popili nekako na cesti ob nic manjsem hrupu, no tramvaj ni vozil tod mimo. Na poti smo precili ne vem koliko ulic in manjsi park, ki je bil namenjen za pasjo toaleto in otrosko igrisce.

Ko smo pili kavo, so Avstralci se zajtrkovali svoj popecen kruh in jajca na njem z zelenjevo, ki ga po nekaterih kavarnah strezejo do 14. ure. Drugi obrok pouzijejo zvecer. To je hrana na ulici, dobre restavracije se nisem spoznala.

Tot: 0.108s; Tpl: 0.009s; cc: 14; qc: 50; dbt: 0.0594s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb