Poslední den v Brisbane ~ nebe pláče

Australia's flag
Oceania » Australia » Queensland » Brisbane
December 6th 2014
Published: December 6th 2014

Uteklo to rychle. Dnes Austrálie přivítala novou dočasnou návštěvnici, hrdou občanku České republiky ~ MOJI MAMINKU 😊

Nebe plakalo, že odjíždím a já se upřímně cítím stejně. Vlastně, cítím se všelijak. Opouštím místo, které se stalo mým domovem, kde zůstávají moji přátelé - většina mých nejbližších minimálně do března či na celý další semestr.

Loučení je věc nepříjemná, to vám musím říct. Ono ve skutečnosti nejde ani tak o opouštění města Brisbane, sem si mohu teoreticky 'kdykoliv zaletět'. Kamarádi tu už ale za rok nebudou. Na druhou stranu, tak máme nové budoucí destinace, že ano. Na vrcholu stojí Brazílie* 😊

Déšť se postupem dne umoudřil a nebe plakalo jen trochu a v intervalech. Zažily jsme krásné koncerty (ukázku obou máte na videích), prošly město a sobotní univerzitu a fotily a fotily.

Zítra odlétáme směr sever a pokud nám vyjde počasí, bude to nádhera. A pak Sydney, Uluru, Nový Zeland...Však uvidíte.

A mimochodem, slibuji dodání ještě jednoho blogu z Fiji.

Cestování začíná....tři...dva....jedna....TED!

* Mamka vedle mě říká "Brazílie? Vždyť ta je nebezpečná, slyšela jsem, že té tam okradou." Já: "Hmm a já zase slyšela, že tě v Austrálii sežere žralok a otráví pavouk." Poučení? Zachovávejme si kritické myšlení navzdory dobrotivým radám maminek 😊

Dnesni centrum mesta - Queen StreetDnesni centrum mesta - Queen Street
Dnesni centrum mesta - Queen Street

Na teto fotce to tak nevypada, ale s blizicimi se Vanocemi se centrum a prilehle obchody vyznamne zalidnily. Tu tam je klidne a polo-prazdne Brisbane

Nejlepsi cokoladovna ve mesteNejlepsi cokoladovna ve meste
Nejlepsi cokoladovna ve meste

A vzpominky pojici se s table divingem

Tot: 0.145s; Tpl: 0.018s; cc: 9; qc: 46; dbt: 0.0872s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb