Whitsunday Islands, Whiteheaven beach, výlet na lodi a šnorchlování ANEB dovolená (ba s vínem) a s mamkou

Australia's flag
Oceania » Australia » Queensland » Airlie Beach
December 9th 2014
Published: December 17th 2014

Moji drazí čtenáři, vzdálení se od univerzitních počítačů na UQ a opuštění Brisbane s sebou přineslo ztrátu jistého a neomezeného internetového připojení, tudíž píši trochu ve skluzu. Na druhou stranu: Kdo si počká....znáte to.

Moje internetové připojení, které, vězte, lovím kde se dá, mi neumožňuje nahrát fotky: buď mám k dispozici počítač, ale připojení není neomezené nebo mám rychlé a snad i neomezené připojení, ale jsem bez počítače. Většina fotek je ve foťáku, takže mobil nestačí. Věřím, že někde ze Zélandu, kde budu couchsurfingovat (vy, co tenhle způsob ubytování neznáte vydržte, na Zélandu o tom napíšu blog), seženu někoho s počítačem a bezlimitním připojením a pak k tomuto i následujícím blogům fotky a videa ex post doplním. Ale toho si všimnete 😊

Na začátek našeho výletu s mamkou jsme si zaletěly na letiště Proserpine a... pak ještě 40km severně autobusem a naše zraky (a krosny naplněné nad limity, tradičně) dopadly na Arlie Beach. Náš cíl byl jasný, chceme šnorchlovat na Velkém bariérovém útesu, největším útesu na světě.

Jenže ouha, výletní loď pořádaná údajně jednou jedinou společností, která z tohoto místa operuje, byla zaplněná až do čtvrtka (a my odlétaly zpět v úterý). Co jsme mohly dělat. Nu řekly jsme si 'Tak to mělo být' a mamka si řekla 'To je znamení' (dělám si z ní legraci, nevěřte mi😊) a koupily jsme místa na výletní lodi mířící na Whiteheaven (bílé nebe) beach se šnorchlováním na jiné zastávce.
Více opět promluví fotky a videa (máme podvodní foťák, takže budou i rybky😊. A ještě něco, na lodi jsme dostaly ranní i odpolední svačinu, oběd a od 11 hodin ráno se otevřela truhla s alkoholem aka vínem a pivem. Stačila deci a půl po slunění a potápění se za účelem zisku detailů podvodních organismů a houpání na lodi se znásobilo a vítr se zrychlil, takže chodit na lodi se už ROZHODNĚ nedalo! 😉 No chápejte, alkohol je tu v Austrálii nestydatě drahý, tak jsem si odvykla...ne tedy, že bych si někdy zvykla...
Konec etudy o mé alkoholové skoro-abstinenci, sakum prásk výlet se povedl, bříška i paměťové karty fotoaparátů byla naplněna a obnažená kůže částečně ztmavla. Hlubší smysl tohoto výletu hledati netřeba.
Autobusem zpět na letiště, letadlem do Brisbane, půjčit si auto a hurá do Sydney.

Tot: 0.081s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 29; dbt: 0.0464s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb