Boxing day v Canberri

Published: December 28th 2009

Kosilo, kengoruji in Bozicno okrasene hise

Slavnostno kosilo s predjedjo- rakci z zelenjavo, juho, peceno ovcjo nogo in doma narejenimi njoki, solato, poobedkom in kavo, smo pripravljale skupaj. Alta je naredila izvrstne rahle njoke, Klara pa je kosilu dala barve in ton, da se je hrana lepo harmonicno povezovala od zacetka do konca. Gostje so bili zadovoljni.

Vreme je bilo kislo, po malem je rosilo, a sem se z Zinko odpravila na sprehod okoli hriba v Kambah. Ob stezi so iz trave kukali kenguruji, kot veliki zajci, ce so cepeli. Opazila sem jih sele, ko so se postavili na zadnje noge in naju zacudeno gledali, kaj pocenjava v njihovem svetu in v takem vremenu. Presenetili sva mamo z mladicem, ki se je v naglici basal v varno zavetje mamine vrece. Med skoki so iz vrece se bingljale malckove noge in rep.

Zvecer smo si ogledale nakej Bozicno okrasenih his, nekatere so bile okrasene s tisocerimi luckami in predstavljale razlicne zgodbe. Ne morem verjeti kako se nekateri ljudje trudijo in v cem vse uzivajo.

Tot: 0.064s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 27; dbt: 0.0323s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1020.6kb