Drazdany

Europe
September 26th 2009
Published: September 27th 2009

Ahoj.Tak minuly vikend som konecne uskutocnil dlhsie planovany vikendovy vylet do Drazdan.Cestoval som busom v sobotu skoro rano, prespal jednu noc v hosteli a naspat zase busom v nedelu vecer.Drazdany su vynimocne hlavne historickym Starym mestom.Kedze cele centrum bolo na konci 2.svetovej vojny zbombardovane, mnoho budov muselo byt zrekonstruovanych, pripadne nanovo vystavanych.Ako to uz v Nemec... Read Full Entry

Photos are below

Augustusbruecke

Jeden z mostov cez Labe
AugustusbrueckeAugustusbruecke
Augustusbruecke

Pohlad z mosta na nabrezie Labe.V pozadi vidiet historicke budovy stareho mesta.
Nocne Drazdany

Terasy podnikov boli plne.

Kunstakademie

Schlossplatz

Kruhova budova opery Semperoper

Panorama Stareho mesta
KunsthoffpassageKunsthoffpassage
Kunsthoffpassage

Miestom pre milovnikov alternativneho umenia je tato "umelecka pasaz".Su tam minigalerie, obchodiky s vyrobkami a restauracie.Velmi zaujimave su aj fasady niektorych domov.
Pfunds Molkerei

Jednou z drazdanskych atrakcii je aj historicka Pfundova mliekaren.Ako vidno z obrazku, vedie tade aj trasa obhliadkovych autobusov.Z ulice sa da do arealu vojst cez "najkrajsi obchod s mliecnymi vyrobkami na svete".Aspon tak sa to vsade pise.
Pfunds Molkerei

Obchodik je fakt pekny, cely interier vratane stropu je vykladany keramikou...
Pfunds Molkerei

...a daju sa tam aj kupit rozne (dost predrazene) syry, mliecne vyrobky a napriklad aj kozmetika z mlieka.
Glaeserne ManufakturGlaeserne Manufaktur
Glaeserne Manufaktur

Na tuto stavbu som narazil nahodou a vo volnom preklada sa nazyva Sklenena manufaktura.Je to v podstate tovaren Volkswagenu, kde sa vyraba luxusna limuzna VW Phaeton.Hotove vozy mozno vidiet v tej kruhovej vezi napravo.
Grosser GartenGrosser Garten
Grosser Garten

Zelenymi plucami Drazdan je park Grosser Garten (Velka zahrada).Maju tam dokonca aj zeleznicku - tu je nastupna stanica

27th September 2009

fakt krasne ani som nevedela ze je to take pekne mesto..jej

Tot: 0.246s; Tpl: 0.014s; cc: 7; qc: 47; dbt: 0.0596s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb