Uj izek

Europe » United Kingdom » England » Greater London » Westminster
December 8th 2008
Published: December 8th 2008

Kilatas keletreKilatas keletreKilatas keletre

A Barclays mogott a feher a sarga palcikakkal az O2 arena, tole jobbra font a folyon a Thames Flood Barrier, amit a tengerbol visszajovo nagy aradasok eseten hasznalnak, attol balra, a kep bal szele fele az a zold foldnyelv a vizben (a bal szelso felho alatt) a London City Airport
Nagyon jo volt a mult het: egyik kedves baratom es volt kolleganom, Ili Spanyolorszagbol hazafele itt volt par napot, majd szombaton masik kedves baratommal es volt kolleganommel, Viraggal is talalkoztunk 😊

Szombaton nagy setat tettunk Greenwich orokke szep parkjaban es az obszervatoriumban, majd atmentunk Canary Wharf-ba, azt a teruletet nagyon erdemes megnezni 😊

Meg sikerult beernunk a St Paul's Cathedral-ba is, ahol korabban meg nem voltam. Sajnos fenykepezni nem lehetett, igy nem tudom megmutatni, csak nagyjabol elmondani a latottakat. Ez a vilag legnagyobb protestans szekesegyhaza, hosszu, szeles fohajo, oriasi kupola gazdagon diszitve, a barokknak megfeleloen. Szerencsere azert nem annyira tuldiszitett, inkabb izleses. A szines uvegablakok mellett a falak nem annyira diszesek, inkabb odafont, a karzat alatt, a kozponti csarnok tetejen, a kupolaban, es hatul, a korusreszben van aranyozott mozaikos diszites.

A karzatrol meg jobb volt a latvany, azonban sikerult meg egy extra elmenyt is begyujteni: ki tudtunk menni a tetore, es igy olyan latvanyban volt reszunk, amit meg en sem lattam - sok mindent nem lattam meg. A nap mar erosen lemenoben volt, felgyultak a fenyek, es nagyon szep kilatas nyilt mindenfele.

Ezt kovetoen beultunk egy olasz kavezoba, bevartuk Viragot es volt evfolyamtarsat, jot beszelgettunk, majd egy
PoplarPoplarPoplar

Az uttol balra Poplar varosresz, a templomtol balra laktam regebben
kis kaja, es az estet a Walkabout nevu ausztral helyen zartuk (ugyanaz a ceg, akiknel kengurut ettem). Egy templombol atalakitott hely ez a Shaftesbury Avenue es a Charing Cross Road sarkan (ha valaki jon Londonba), es szombaton nyitva van 3-ig, ami eleg ritka Londonban. Belul kupola, gotikus ivu ablakok, alatta pedig jo kis sorok, 80-as/90-es evek diszkozeneje es jo hangulat 😊

Vasarnap osszefutottunk meg del korul, ismet egy olasz kavezoba mentunk be, eleg jo volt a kave, es kellemes atmoszfera. A kavezo elott viszont bementunk a Selfridges-be, ami egy oriasi aruhaz az Oxford Street-en, mivel Virag bizonyos csokira vadaszott, es amihez en is kedvet kaptam. Baconos es olivabogyos csoki. 😊)

A baconos 45%-os kakaotartalmu tejcsokibol van, benne almafan fustolt bacon. A Vosges nevu francia ceg gyartja, es ahogy a csomagolason olvasom, a tervezoje 6 eves koraban juharszirupos-csokis palacsintat es bacont evett reggelire, de a bacon tul sos volt, es igy gyorsan a csokis szoszhoz fordult egy kis edesert. Innen jott az otlet.
Oszinten szolva egesz jo 😊 Kicsit sos a csoki, es erezheto a bacon ize, de nagyon kulonleges.
Hasonloan a masikhoz, ami feher csoki, benne fekete olivabogyo 😊)

A vasarnapi kavehaz utan elmentunk a London Eye-ra, es jol jartunk, mivel egesz vasarnap ragyogo napsutes volt (igaz, hideg is, de hat tel van). Ismet elmeny volt megnezni Londont felulrol 😊

Ezt kovetoen kis seta a Parlament-Westminster Abbey-Trafalgar Square vonalon, ahol nem volt hely a szokasos pub-ban, igy a Silver Cross-ba ultunk be. Isteni steak-et ettem borsmartassal, az ablakon kinezve pedig egy klasszikus londoni kis utcat lattunk, mint a Willy Fogg-rajzfilmben 😊

Innen elmentunk megnezni London legkeskenyebb utcajat, majd a National Gallery-ben nehany festmenyt, vegul pedig egy seta a Buckingham Palotahoz.

Igaz, mar tobbszor lattam ezeket a helyeket, megsem unalmasak, mindig jo erzes latni ezeket, es most mar nem turistakent, hanem helyikent mutathatom meg ezeket a dolgokat. A Big Ben hangja pedig semmihez nem foghato.

A heten a cegbol is sikerult eleg magasrol kinezni, itt is keszitettem par fotot. A 41. emeleten volt eloadas, mivel jovo het elejetol mar a 38. emeleten dolgozunk - egy helyre rakjak a teljes kozponti csoportot (Group Management Office), akik eddig az epuletben itt-ott voltak. A helyszuke miatt kevesebb asztal lesz, mint ahany ember, ezert senkinek nem lesz sajat asztala, ami nekem kisse szokatlan lesz, mivel eddig mindig volt.
Ehhez alkalmazkodva kaptunk laptopot, amin szamomra a legerdekesebb az ujjlenyomat-leolvaso.
Kilatas a St Paul's-bol II.Kilatas a St Paul's-bol II.Kilatas a St Paul's-bol II.

A sok daru mogott az a fekete kupszeru a Gherkin (uborka), az egyik nagy biztositotarsasag szekhaza
Ennek segitsegevel eleg a bekapcsolaskor beirni a felhasznalonevet es jelszot, majd amikor pl elmegyek kajalni, es lezarom a gepet (nem kikapcsolom, hanem masok szamara hozzaferhetetlenne teszem), majd visszaterek, eleg az ujjamat vegighuzni a leolvason, es mar muxik is 😊

A kevesebb asztal pedig azt is magaval vonja, hogy mindenkinek 1 vagy 2 napot az irodan kivul kell dolgoznia, ami altalaban otthon lesz. Ilyet meg nem csinaltam, de ugy sejtem, kisse lazabb lesz, mint az irodaban 😊)

A fenti megbeszeles pedig a vandorlassal, technikai es egyeb dolgokkal volt kapcsolatos, de egyertelmuen a kilatas volt a legjobb 😊

Kilatas a St Paul's-bol III.Kilatas a St Paul's-bol III.
Kilatas a St Paul's-bol III.

Londoni naplemente - balrol a nagy kerek a London Eye, a barnas, kivilagitott torony bal szelen a Victoria Tower, a Parlament tornya a Lordok Hazanal
Karacsonyi hangulat a Trafalgar Square-enKaracsonyi hangulat a Trafalgar Square-en
Karacsonyi hangulat a Trafalgar Square-en

A fenyofa Oslo adomanya a II. vilaghaboru alatti brit segitsegert cserebe - minden evben adnak egy ilyen fat

Tot: 0.137s; Tpl: 0.019s; cc: 10; qc: 54; dbt: 0.0723s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb