Karacsonyi udvozlet

United Kingdom's flag
Europe » United Kingdom » England » Greater London » Southwark
December 17th 2008
Published: December 17th 2008

Ezen a heten is reszem lehetett egy kis gasztronomiaban, ugyanis kedden egy del-afrikai etteremben volt a csoportos karacsonyi vacsorank.

Eloetelnek sertessonka volt aszpikban, mellette calvadosszal keszult dinsztelt alma es parolt zoldsegek (leginkabb kaposztara emlekeztetett), valamint piritott baguette-szeletek. Kellemes, konnyu felvezetes volt az etelhez, ami Springbok, vagyis egyfajta antilopbol keszult steak volt, veresen, alig sutve, ahogy a legjobb. Tudom, sokan viszolyognak a veres hustol, de azt el kell mondjam, hogy egyreszt nem veres, hanem a hus leve csorog, ami voroses arnyalatu (nyilvan mert a husban - izomszovet - megmaradt valamennyi ver, de nem tocsog!), masreszt mar eleink is igy szerettek a nemes husokat - a leve csorran ki a cintalon, harmadreszt pedig a well done altalaban igen kemeny hust eredmenyez, ami bar meg van sutve, eleg nehez elragni.

Ez mos fantasztikusan puha, porhanyos es izletes volt, a kulsejen egy vekony reteg zsirral, es osszessegeben meg a kengurunal is jobb volt. Tovabbra is imadom a marhabelszint es a szarvast es mas vadakat, de ez nagyon ott volt! Hozza del-afrikai vorosbort ittam, amivel kapcsolatban korabban nem volt ugyan jo tapasztalatom, most kellemesen csalodtam. Fuszeres, gyumolcsos karakteru nehez bor volt egy kis fustaromaval, szinte olyan jo, mint az Egri Bikaver 😊 Az egyetlen negativuma a szememben, hogy volt rendesen lerakodas a pohar falan, meg a nyelvem is fekete lett tole 😊

Desszertnek pedig feher csokival boritott turotortat kertem, amiben a turo leginkabb a vanilias kremturora emlekeztetett, es finom volt, es nagyon edes.

Jo este volt, jo volt a hangulat, finom volt a kaja is 😊

Itt az ev vege, jonnek a partyk. A csoportvacsora utan ma egy ceges buliba kaptam meghivot, ahol volt eleg enni- es innivalo, jo hangulat, kellemes beszelgetes 😊
Penteken egy kollegakbol es barataikbol allo tarsasaggal megyunk egy helyre, ahol a 80-as evek zeneibol valogatnak, igy hosszu ejszakanak nezek elebe 😊 De azert szombaton fol is kene kelni valamikor, mert este Depeche Mode-party lesz, amin szinten ott szeretnek lenni. Vasarnap pedig a Diotoro kora delutan - majd beallitom az ebresztot.

Mivel a legtobb ember ezt a levelet legkorabban csutortokon, 18-an olvassa, es nem tudom, kinel hogy van az ev vegi szabadsag, ezuton szeretnem megkoszonni Mindenkinek az eddigi figyelmet es bekes, boldog karacsonyt es egeszseges, sikeres uj evet kivanni!

Tot: 0.055s; Tpl: 0.013s; cc: 12; qc: 29; dbt: 0.0258s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb