A negyedik nap + az ötödik nap reggele

Norway's flag
Europe » Norway » Northern Norway » Tromsø
March 15th 2006
Published: April 6th 2006

Tegnap is jó idő volt -X fok (ahol {X℮R; X℮]-5,2[})

Tegnap délelőtt volt egy kis „canine droppings stock analysis and removal operation” alias kutyapiszok-lapátolás. Utánna pedig némi “critical snow-route establishing procession” alias hólapátolás.

Délután bementünk Kirkenesbe egy kicsit körülnézni. Ha pontosabb akarok lenni, azt mondom, hogy bementünk, mert nem igazán tudunk mit csinálni, amíg nincs víz, lévén Bjoernar nem ér rá. Ha még pontosabb akarok lenni, azt írom, hogy elkísértük Merettet kutyakaját venni.

A falu/város egyébként jól néz ki, a második vh után épült újra, mert összesen a templomot hagyták meg a felszabítani igyekvő nagy testvér csapatai. A belső részt humorosan downtown-nak (ilyen részek találhatóak többek között New Yorkban, Párizsban stb.) nevezik.

Kirkenes mindösszesen 10 km-re van az orosz határtól, és mivel az orosz maffiaosztály jóval gazdagabb, mint a norvég közép/felsőosztály, és mivel a határ túloldalán még mindig nem lehet minden földi jót megkapni, ezért az oroszok ide járnak shoppingolni!!! A városban 10X annyi bolt meg bevásárlóhely van, mint azt a helyi lakosság száma megkívánná.

Láttuk a kikötőt is. Tanulságos volt, egy utazó szerint az orosz hajók kinézete miatt nagyban hasonlít a 30 évvel ezelőtti Shanghai kikötőihez. Az orosz hajók egyébként tényleg elképesztőek: az látszik rajtuk, hogy simán kettészelnék az északi sark jegét, de a beszálláshoz pl. nincs lépcső, vagy palló, csak egymásra rakott dobozok lépcső gyanánt. A színüket meg már felismerhetetlenségig megette a rozsda.

Gondoltuk, hogy áttúrázunk Oroszországba egy napot busszal, de kell vízum, és a buszút 9 órára kajával, busszal, úttal, vízummal, meg széles norvég mosollyal egy főre 1700 Korona (kb. 55000Ft), tehát lehet, hogy mégsem nézzük meg.

Este voltunk sífutni.

Ma regel felkeltem korán és elmentem a tundrára? sífutni kb egy fél órát. Estem kettő szépet, egyszer a fejemre, egyszer meg seggre, de nagyot. Ja meg egyszer ráestem a fejemre is. Nagyon tetszik, jól elfáraszt, majd meghaltam, csak az nem volt jó, hogy egyszer ráestem a fejemre.

Ja képzeld, ma reggel fejreestem.

Tot: 0.098s; Tpl: 0.008s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.0642s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb