Kyrgyzstan-China-Pakistan-India

a trip by kaya travel
From: July 1st 2010
Until: September 27th 2010

Azja - a mia³a byæ kontynuacja mojej ukochanej Afryki, ale ¿ycie weryfikuje plany. Afryka bêdzie za rok, a mo¿e Ameryka Po³udniowa? a mo¿e po prostu trzeba bêdzie przysi¹œæ i pouczyæ siê do LEPu (Lekarski Egzamin Pañstwowy)? No ale to dopiero za rok, na razie na celowniku azjatyckie góry.
Skoro mia³a byæ Afryka, dlaczego wysz³a Azja, otó¿ ju¿ powoli wyjaœniam. Korzystam z portalu couchsurfing.org (CS) – stronka dla podró¿uj¹cych, wymieniaj¹cych siê opiniami o krajach których byli, oferuj¹ noclegi, poszukuj¹cyh kompana do podró¿y i w³aœnie, pewnego lutowego dnia, kiedy w³aœnie przylecia³am do Polski na CS powita³ mnie mail nastêpuj¹cej treœci (pozwól Tomku, ¿e zacytujê):
„Czeœæ i czo³em!
kole¿ance po fachu:-) bo tak siê sk³ada, ¿e studiujemy to samo:-)
Zauwa¿y³em Ciê w jednym z w¹tków w grupie autostopowej i klikn¹wszy na Twój profil ju¿ po
pierwszym spojrzeniu i w trakcie drugiego dowiedzia³em siê, ¿e nie tylko mamy podobne zainteresowania autostopowe ale te¿ górskie i medyczne. Dlatego gdy dostrzeg³em ze jesteœ Polk¹ tylko obecnie na uchodŸstwie ;-) (btw - jak Ci na tym bu³garskim Erasmusie?), zdecydowa³em siê, ¿e zagajê w nastêpuj¹cej materii...
Otó¿, ju¿ nied³ugo przyjdzie koniec studiów, potem sta¿ i specjalizacja (u mnie to obecnie 5 rok) i
skoñczy siê studencka swoboda, wiec trzeba z wakacji korzystaæ maksymalnie jak siê tylko da. Wobec tego faktu w te wakacje planuje du¿a (2,5-3 miesi¹ce) azjatyck¹ wyprawê
autostopowo-trekkingowo-krajoznawcz¹ i poszukujê ekipy. Na celowniku, jako final destination, s¹ Indie, ale równie wa¿na jest sama droga do Indii (konkretna trasa jeszcze nie ustalona). Wœród moich znajomych mam sporo zakrêconych ludzi gotowych coœ takiego zrobiæ, ale albo kwestia braku czasu, pieniêdzy lub inne uwarunkowania. Tak¿e jest posucha chêtnych.
Dlatego pada pytanie: czy by³abyœ zainteresowana przy³¹czyæ siê do wyprawy?
Plan jest taki ¿eby wyruszyæ w czwórkê, (dwie dwójki stopowe) i ³¹czyæ siê na wspólne
trekkingi, zwiedzania, imprezy, inne okolicznoœci, a stopem jechaæ w parach równolegle do siebie.
Jak na razie jestem ja i moja kumpela z Wawy. Mam doœwiadczenie w organizowaniu czegoœ takiego, wiec sferê organizacyjna biorê na siebie.
Szacunkowy koszt na te powiedzmy 3 miesi¹ce to by³oby ok. 4500 zl.
Tak mniej wiêcej wygl¹da to dlaczego chcia³em napisaæ. A to dlaczego klikn¹³em na Twój profil to
pewnie Twój przeœliczny uœmiech :-)
Chyba tyle, jakbyœ by³a zainteresowana, albo mia³a jakieœ pytania - wal œmia³o!

Pozdrawiam serdecznie!
Tomek”
I w³aœnie wtedy zada³am sobie pytanie: dlaczego nie? Przecie¿ Afryka na mnie mo¿e poczekaæ rok. A tu dwa w jednym – ukochane góry i zwiedzanie cudownych zak¹tków œwiata! „Tak, tak – jadê” krzycza³o coœ we mnie, mimo wielu w¹tpliwoœci i faktu, ¿e mia³abym jechaæ z zupe³nie obc¹ ekip¹.
Tak o to zaczê³o siê poszukiwanie wiêkszego sk³adu na wyjazd i planowanie trasy.
Wstêpny plan - na pocz¹tku lipca autostopem do Kijowa, sk¹d lecimy do Bishkeku. W Kirgistanie góry nad jeziorem Issyk-Kol (Tien-Shan), potem stopem do Kaszgaru Chinskiego i dla odmiany trekking, nastepnie na po³udnie w stronê Karakorum Highway i Pakistanu. Trek w rejonie doliny Hunzy badz lodowca Baltoro i dalej przez Islamabad do Indii, a stamt¹d w rejon miasta Leh a wiêc w centrum Ladakhu. Na koniec zwiedzanie Indii od Leh po Bombaj lub Goa, zobaczymy sk¹d bêdziemy mieæ lot powrotny.
Zapowiada siê niesamowicie!

Trip Length: 3 months
Blog Entries: 0
Photos: 0
Words: 0
Tot: 0.061s; Tpl: 0.003s; cc: 2; qc: 25; dbt: 0.0199s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb