Pheriche-Dukla-Pheriche aklimatizace

Asia » Nepal
December 22nd 2014
Published: July 12th 2017

Geo: 27.8968, 86.823

Ráno se s klukama potkáváme v jídelně v domluvený čas a snídáme. Dávám si ovesnou kaši s medem. Po s nídani balíme, kluci ještě filtrují vodu a vyrážíme vstříc novým zážitkům. Přiznám se, že mi od rána není nejlíp. Cejtím se hrozně oteklej a takovej celej nesvůj. Procházíme vesnicí a směřujeme směrem k Dukle, která je jen asi 300výškových metrů vzdálená. Cesta nám zabírá kolem dvou hodin a jsme tu. Již po cestě mě však začíná trochu bolet hlava a nepomáhá ani oběd a ani pití a tak se jdu po jídle natáhnout do pokoje. Pro jistotu si raději beru Diluran. Probouzím se asi za hodinu a zvláštní pocit a bolest hlavy přetrvává. Jdu se projít trochu výše do sedla směrem k Lobuche a zpět a po cestě se rozhoduji neriskovat výškovku a raději se vracím do pokoje, balím věci, loučím se s klukama a vracím se zpět do Pheriche s tím, že beru dnešek jako aklimatizaci a zítra se s klukama potkám v Lobuche, které je dosažitelné z Pheriche v pohodě za den. Cesta do Pheriche mi trvá cca 45minut a už po chvilce se začínám cítit mnohem lépe a po návratu k Danovi do lodge se cítím úplně super a pln energie. Nadšenej z rozhodnutí, které jsem udělal, dávám si k večeři Dal Bath a jdu si odpočnout na zítra.

Tot: 0.128s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 28; dbt: 0.0315s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb