New Delhi

Asia » India » National Capital Territory » New Delhi
October 25th 2006
Published: October 25th 2006

Znie to neuveritelne, ale podarilo sa nam presunut z Lehu do Dili. Bez tazkosti to ale samozrejme neslo. Rano sa nam sice podarilo chytit toho isteho taxikara co nas den predtym viezol do Nimmu, ale tym pozitiva dna asi skoncili. Z nejakych nepochopitelnych pricin sme na letisku skysli dobrych 5 hodin a jedina zabava okrem pozorovania navskutku srandovnych Indickych vojakov (naj bolo ako chodili cez detektory kovu aj so samopalmi, hukalo to na cele letisko, ale nikomu to zjavne nevadilo..) boli nescetne bezpecnostne kontroly. Dokonca vyberali aj baterky z veskerych elektrickych zariadeni (fotaky, ect.) a posielali ich osobitne balene. Nakoniec sa ale lietadlo s nami odlepilo (rozbeh na ultra kratkej drahe stal za to, pilot zacal zrychlovat uz v zakrute na nu..) a kochajuc sa panoramou pod nami sme nabrali smer juh. Po vcelku pokojnom lete a trosku tvrdom pristati sme sa zmocnili vsetkej nasej batoziny a znarodnenych bateriek, zobrali predplateny taxik (treba povedat, ze mate predplateny hotel aj ked to tak nie je, lebo inak Vas zavezu do tramtarie a nie tam kam chcete) a nechali sa zaviezt na Main Bazaar. To co nasledovalo potom je asi zly sen. Kym doprava v Dili sposobovala skor usmev na tvari (za volant by ma ale nikto nedostal), to co sa tak vznesene nazyva Main Bazaar je neuveritelne spinava, tenka ulicka preplnena vsakovakymi obchodikmi a vytesnena kravami, zobrakmi a tonami odpadu a exkrementov. Nastastie sa nam podarilo vcelku rychlo ubytovat a napodiv aj v celkom slusnom hoteli (Anoop, 350 rupii za izbu na noc) a mohli sme tu konfrontaciu s "pravou" Indiou chvilu rozdychavat. Podvecer sme sa uz odvazili vybrat na mensiu prechadzku mestom za ucelom zakladnych nakupov a spoznania okolia. Samozrejme, ze sa na nas hned nalepili zo dvaja mladi muzi, ktori sa s nami snazili usilovne komunikovat a doteraz neviem, co po nas vlastne chceli. Kazdopadne asi az po hodine sa nam ich podarilo zbavit (Kostik holt nie je taky vychovany ako ja.. 😊 ). Zistili sme ale aspon, ze najdolezitejsie pre prezitie v tomto meste je naucit sa dokonale ignorovat vsetkych a vsetko.
Dnes sme sa hned rano vybrali hladat nejaku agenturu, co by nam prenajala auto aj so soferom na cestu po Radzastane. Po mensom bludeni a Kostikovej konfrontacii s jednou nevrlou kravou (nabrala ho rohami, ale odniesla to len kapsicka na doklady 😊 ), sme podla mudrych rad z Lonely Planet nakoniec zakotvili v cestovke v hoteli Namaskar.
Connaught PlaceConnaught PlaceConnaught Place

To vzadu je fakt SuperBecko.. :)
Dohodli sme sa s nimi na 10 dnovom vylete za celkom slusnu cenu (370$ se vsim vsudy okrem krmenia a vstupneho do pamiatok..). Dokonca sa nam ani nesnazili nic nanutit (v tejto krajine mensi zazrak) a suhlasili s trasou co sme navrhli. Po obede sme sa este nechali cosi malo povozit po Dili a spoznali aj trosku krajsiu tvar tohto docista sialeneho mesta. Nic to ale nemeni na tom, ze ho zajtra opustime s nadsenim. Aj ked na druhu stranu, po tych dvoch dnoch a par kvapkach drienkovice si uz zvykame aj na Main Bazaar. 😊

Humayun's TombHumayun's Tomb
Humayun's Tomb

..resp. nieco mensie v jej okoli.. :)
Chip..Chip..
Chip..

..alebo Dale?

25th October 2006

... kapsicka ...
Kpasicka podstupila prve pranie ... hovorim prve lebo potom ako vyschla som zhodnotil, ze to asi nestacii a musi ist znova do umyvadla aj s mydlom :) ...

Tot: 0.372s; Tpl: 0.016s; cc: 9; qc: 61; dbt: 0.2992s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb