Indie 2008 (Prilet - Nove Dili)

Published: July 2nd 2008

Total Distance: 0 miles / 0 kmMouse: 0,0

cesta do indie

gate of india
Z Cech jsme odlitali 22.3.2008 s Qatar Airways z Vidne pres Doha v Kataru. V Doha jsme meli asi 5-hodinovou pauzu, behem ktere jsme opravdu dukladne prozkoumali mistni malinke letiste (aspon tu cast pro transit). Zaujaly nas oddelene odpocivarny pro muze a zeny, stejne jako specialne muzske modlitebny, kde se chlapi valeli, lezeli, spali, cetli nebo se nekteri i modlili na kobereckach, ale zenske tam nemohly a musely cekat s detma v preplnenych cekarnach venku.

Po dalsim prijemnem letu (papani a bumbani, filmy a vubec) jsme asi v 5:30 pristali na mezinarodnim letisti Indiry Ghandi v Dili. I pres bzkou ranni hodinu nas po vystoupeni z letadla ovanul neprijemne horky a dusny vzduch, prislib dalsich dni. Po vyzvednuti batohu nas uz cekal kamarad Jindra, ktery nas odvezl na nasi zakladnu, ceskou ambasadu v Novem Dili.

Behem dne jsme pak podnikli kratkou aklimatizacni objizdku mesta se zastavkou u Gate of India a blizkych administrativnich budov, hlavne pak ale na hlavnim vlakovem nadrazi, kde jsme planovali zaridit veskere listky na cele tri tydny.

Nadrazi je obvykle velky prostor plny lidi. V Indii to plati trojnasob. Pred vlastni budovou je velke prostranstvi plne riksaku, taxiku a hlavne "ochotnych" nahanecu, kteri se

budovy parlamentu
tvari jako zamestnanci nadrazi a vasi nejlepsi kamosi a vsemozne se snazi vam "POMOCT" najit, co hledate. Vubec dostat se do Tourist office byl vykon primo nadlidsky. Vyse zmineni ochotnici stale zduraznovali, ze office je mimo provoz, vyhorela, nebo ze tam maluji, zkratka ze nefunguje. Misto toho nas vodili z mista na misto anebo nas primo posilali uplne jinam do tajemneho pavilonu N, kde sezeneme uplne vsechno. Moc se nam to ale nezdalo, tak jsme se nenechali odradit a znovu a znovu to zkouseli pres ruzne postranni cesticky a chodby a schodiste.. trvalo nam to asi tak 45minut, nez jsme v ramci nadrazi nasli tuto kancelar.

Tam uz bylo vsechno hezky organizovane a systematicke. Stacilo vyplnit na kazdou jizdenku (nektere jsme si predbezne vyhledali na oficialnich strankach http://www.indianrail.gov.in/) asi 4 formulare obsahujici info jako jmeno, vek, pohlavi, jmeno otce (!?), adresa v Indii, telefon, cislo pasu a viz, vcetne data a mista vydani a jejich platnosti, proste vsechno, co cloveka muze jenom napadnout.. a to PRO KAZDY LISTEK ZVLAST! No, docela jsme se nasepisovali.. kdyz jsme se pak dostali na radu, velmi rutinne nas obslouzil pan u predpotopniho pocitace, vsechny nase listky nejak prazvlastne preskrtal, popsal a vubec znehodnotil
nove dilinove dilinove dili

nove dili je hezke, ciste, liduprazdne.. tedy ponekud neindicke
s tim, ze ted je to "to prave" a my uz jen zaplatili v dolarech v pomerne slusnem kurzu. Behem tisku listku nam sice vypadl proud, zivot se zcela zastavil.. ale nastesti jen na chvilku, po naskoceni si dokonce pc i tiskarny pamatovali, co meli a vsechno dopadlo skvele.

S listkama v kapse jsme se pak vydali na ambasadu stravit se znamyma prijemny den a prebalit batohy na prvni tyden cestovani. Vecer jsme pak s Jindrou zasli na Jashwan place, coz je takove spolecensky zajimave misto v Chanakyapuri (lepsi cast Noveho Dili, kde jsme bydleli), kde se schazi lidi k jidlu nebo jen tak posedet a pokecat, taky je tam par obchudku - zbozi vseho druhu u Kishana, kde jsme pravidelne doplnovali zasoby, v okoli nekolik restauraci a zejmena ambasady. Tam jsme si objednali ruzne tradicni jidla v tzv. [garage food, coz jsou takove fast foody pro indy.. tedy VELMI OSTRE.. ale na privitani s Indii vyborne:-)

Tot: 0.101s; Tpl: 0.016s; cc: 9; qc: 24; dbt: 0.0249s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb