Posledny den v Kambodzi (BranQ a volny edit od Yo)

Cambodia's flag
Asia » Cambodia » North » Siem Reap
January 25th 2009
Published: January 25th 2009

Uz to k....a pisem druhy krat od znova tak snad to ocenite! (J)

(B)
Budik som nastavil uz na 8rano, kedze odchod na letisko bol naplanovany o par hodin neskor. Yo xel stihnut aspon vazenie S21 venovane Kambodzkej genocide ktora sa odohrala medzi 1975 a 1978 a masove hroby s priznacnym nazvom killing fields.

(J)
S21 bol samozrejme cisty grc, slabsie povahy mali slzy v ociach, ja som hladal stale zachod a Yo nedokazal pochopit preco toho zmrda niekde nezabil uz na zaciatku...

Dostali sme moznost zastrielat z bazuky a to rovno skosit neaku kravu a taktiez zahadzat granatmi na kacaky v dakom jazere ale zdvorilo sme museli odmietnu bo to stalo 200$ a v takychto sumach jaksi rozmyslat nemozeme..aj ked Kim to neak nedokazal pochopit, zas sme boli pre neho chodiace penazenky😊

Nas trip sa stale nepodoba na dovolenku, aj ked neviem co tym BranQ mysli bo ja som na ziadnu ani nesiel hehe. V podstate nasavame nove chute, vone, choroby a k tomu si rozsirujeme kulturne zazitky, takze ziadne taliansko ani humenne to nie je😊

(B)
Moje crevne problemy ustupuju velmi pomaly, Yo to rovnako nema lahke a rano sa takmer posral😊
..uz aby sme si mohli oprat veci hehe
Navyse som k tomu ochorel a cely den citim hrdlo a soplim a spim takze za to tu musi zas raz prepisovat joystick😊

Na letisko sme dosli vynimocne v predstihu no a nevyzeralo to tam zle ale jedlo bolo velmi drahe a nesmieme zabudnut na vynimocny bonus ktory pre nas Kambodz na odchod pripravila..no a to dan v hodnote 25$ za sluzby ci co..platil kazdy ale my sme nadavali najviac heh..Kambodza je proste taka, cista pasca na turistou nech uz idu kam kolvek..tazko povedat ci je to fer alebo nie, pre nas budget batvozkarov to teda urcite nie je...
Aj tak som rad ze sme nesli busom to by sme este teraz trcali na neakej prasnej ceste s ocami plnymi piesku.

Air Asia, prezyvana Ryan-air azie ma prijemne prekvapil velmi dobre vyzerajucimi letuskami* uplne novucickym airbusom A320, kozenymi sedadlami a docela fer cenami. Na Quatar Air to samozrejme nema, ale preda len islo o loq-costovku. Zletiska sme hned chytili express bus na vlakovku gde nas cakalo nemile prekvapenie. Vlak do Chiang Mai bol vypredany az na 3 triedu sedadla. Mno to co sme chceli bola aspon druha trieda s postielkami..no kedze posledny bus zmizol pred hodinou a dalsi vlak bol az zajtra museli sme to vziat.

A teda prave (2 rano) sedim uz 4hodky z nasej 15hodinovej cesty vlakom v 3. (rozumej najhorsej) triede ako jediny nespiaci pasazier. Dokonca aj Yo uz neaku chvilku spi, co je hodne nezvycajne..
Kvalita a moznosti tohto vozna su hodne obmedzene asi ako Kongsky vesmirny program..horsie nez toto je uz asi len India a to rovno na streche vlaku..

(J)
Kazdopadne uz sme skoro na mieste, BranQ spi dost tuho tak snad ho nikto nepodrezal..vidina cisteho zachodu a sprchy ma privadza do vacsej extaze ako 5 tanierov chutneho Kambodzkeho pejska😊

Dnes sa inak oslavuje cinsky novy rok tak musim zobudit BranQho bo zas spi a vyrazime na chvilu do ulic...na chvilu preto bo rano stavame okolo siedmej a vyrazame na treking do jungle😊

paaaaaaa

* inak tie letusky nas fakt balili, prisaham (snad to boli holky😊!!

25th January 2009

Fakt dobry travel blog
Mrte sa bavim, uplne vas tam vidim jak si uzivate tie ritne dazde :))) Este len zazijete pocit, ked by ste dali cokolvek za Pizzu alebo hamburger. Presne viem ake to je, ked by clovek dal cokolvek za sprchu a cistu postel. Cestovanie po Thajsku ma tiez naucilo si to vazit :) Nuz zelam vela sil na trekking v Chiang-Mai, to tiez nie je ziadny med. A ak mozem poradit zoberte si so sebou spacaky a teple oblecenie. V noci je tam fakt chladno. Tesim sa na dalsie prispevky do blogu, vela zdaru a stay safe!

Tot: 0.263s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 50; dbt: 0.0421s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb