co dalej?

Africa » Morocco » Souss » Taroudannt
April 1st 2011
Published: April 1st 2011

kazbakazbakazba

kiedys podobno sluzyla do ukrywania zywnosci i ludzi ; dzis jest zamieszkana przez Berberow
Wlasnie przymierzalismy sie do Atlasu wysokiego, ale prognozy mowia nam "Nie jedzcie tam!"
Wiec chyba znow nam przyjdzie salwowac sie ucieczka na pustynie. I chodz przed nami jeszcze Marakesz,Fez itd. to coraz bardziej dokuczaja nam duze miasta. Ten orientalny zgielk z upalem i uporczywymi przewodnikami przegrywaja ze spokojem i beinteresownoscia malych malowniczych osad.

Wczoraj zabral nas z okolic Tafrautu mily starszy pan ktory nie tylko glaskal piesa,ale zatrzymal sie po drodze rozlozyl dywanik i rozpoczal modlitwe; dzieki czemu moglismy spokojnie sfotografowac kazbe ktora rownoczesnie pelnila kiedys zadanie agadiru tzn spichlerza.
Niestety niektorzy ludzie uwielbiajacy podrozowac paradoksalnie cierpia na chorobe lokomocyjna i my sie do nich zaliczamy, wiec liczne zakrety i zmiany wysokosci utrudniaja delektowanie sie pejzazem. / niektore przewyzszenia w tych okolicach to przelecze na 1tys do nawet 2tys metrow).

cuscouscuscous
cuscous

dobry i pozywny i szkoda ze tutejsza tradycja pozwala na jedzenie go jedynie w piatki
dolina Ammalndolina Ammaln
dolina Ammaln

ktora jechalismy z Tafrautu do Tarudantu
w cieniu Arganowcaw cieniu Arganowca
w cieniu Arganowca

z ktorego produkuje sie tutaj m.in olejki /arganowe)

3rd April 2011

moze imbir na nudnosci? wczoraj widzialam brata blizniaka Jabolaka, wszystkie kamienie wymierzone w Jabcula z serca spadaja na wiesc o tym ze ktos tam zyje wedlug maksymy modl sie i glaskaj:-)

Tot: 0.104s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 65; dbt: 0.0597s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb