South Africa 16.12.10 - 11.01.11

South Africa's flag
Africa » South Africa
January 16th 2011
Published: January 16th 2011

Witajcie kochani wilekie dzieki za komentarze i cieple slowa;-) Cudownie jest widziec, ze ludziska o nas pamietaja i zagladaja na nasza stronke!! Dzieki

Niestety fotki sa bez podpisow, wiem szkoda, niestety nie moge ich podpisac po publikowaniu (z moze moge ale nie dowidze takiej opcji).

Pobyt w RPA byl cudowny chociaz bardzo intensywny, przejechalismy okolo 7 tysiecy km na trasie: Johanesburg (spedzilismy tu sporo czasu z rodzinka oraz swieta Bozego Narodzenia) - Sun City (szalowy park wodny z kompleksem hotelowym, swietna odskocznia od Johanesburga, woda,sztuczna plaza z falami,fajowe) - Durban (Ushaka Marine-swieny park wodny z delfinami, rekinami itp) - Johanesburg - Jeffrey´s Bay - Knysna - Cango Caves (jaskinie i region znany z hodowli strusi) - Kapsztad (Cape Town).

Po raz pierwszy spedzilam Swieta Bozego Narodzenia poza Europa - cudownie chociaz zupelnie inna atmosfera.

Moim ulubionym miejscem okazal sie Kapsztad, gdzie chetnie bym sie przeprowadzila. Spedzilismy tu tydzien , glownymi atrakcjami byly: rekiny w Gaansbai, Table Mountain (gdzie wjezdza sie kolejka linowa, niesamowity widok na cale miasto), cudowne plaze, Przyladek Dobrej Nadziei, Muzeum Robben Island - gdzie Nelson Mandela spedzil 18 lat swojego zycia, pelno atrakcji w Kapsztadzie - miejsce gdzie nie da sie nudzic. Swietne kluby i restauracje!

Druga strona Kapsztadu sa skutki aparhaidu o ktorych moznaby pisac i pisac ale to juz zostawie na inna okazje, dodam tylko ze serce sciska.

No i tyle musze konczyc bo juz mi za plecami kolejka ludzi zerka przez ramie z niecierpliwoscia. Eh.

Cmoki

p.s Jestesmy obecnie w Venezueli - Choroni, ale dzis wyruszamy do Ciudad Bolivar a pozniej Angel Falls - trzymajcie kciuki zeby nie zjadly mnie pajaki! Bedziemy spac w dzungli na hamakach,yeaa! Buzi buzi

16th January 2011
DSC01064

Stunning Picture!
Hi girl So glad that you could experience the HOT weather in CPT. YOu two look great. Happy travels, Nolene
16th January 2011

Super!!
Świetne zdjęcia,niesamowita podróż. Podziwiam i życze wszystkiego najlepszego. Gorąco pozdrawiam i czekam na więcej zdjęc z niesamowitych miejsc. Buziaki i uściski
17th January 2011
DSC00632

wow
wow:)ja bym sie bala
18th January 2011

Nareszcie!!!
Aj ja jaj, o la la, ho ho, no no... Kochani, cholernie miło was widzieć!!! Co za przygody!!! Widzę, że tak: więzienie, potem picie wina, drażnienie rekina i nabijanie się z surykatki, potem skoki na bandżi i romantyczne zachody słońca. Hmmmm, a może inaczej: romantyczne zachody słońca, skoki na bandżi, picie wina, drażnienie i nabijanie się ze zwierząt i... pobyt w więzieniu? Z wami to wszystko możliwe, bardziej niż w Erze!!! W każdym razie strasznie miło widzieć wasze opalone mordki kochane!!! A i słoneczne i malownicze kadry z tej fototapety, której użyliście aby zmylić przeciwnika dobrze człowiekowi w Polsce robią, bo tu śnieg ustąpić raczył na rzecz piasku i soli, zupełnie jakby niewystarczająca ich ilość zalegała na plaży. Aj ja jaj, ho ho... Buziaki!!!
21st January 2011

alo, alo
No kurna, ale sie naszukalam, zeby zostawic Wam komentka- normalnie jak blondynka jakas, zapomnialam o opcji scroll down! kiedy wracacie, bo mnie energia rozsadza i nie mam sie na kim wyzywac?!
25th January 2011

Hi
Hi Nolene, great to see you here, thanks for your comment. As you can guess I love Cape Town and it is now on the list of potential places to live;-) We will see where life takes us:-) We are now in Venezuela, just come back from Angel Falls treck, what a wonderfull place!Pics will come soon, all the best for you both!
28th January 2011

extra!
Cudownie oglądać te zdjęcia siedząc w Polsce raz mroźnej i śnieżnobiałej a raz w brunatnej chlapie.. oj ile człowiek by dał, żeby też tam być:) róbcie zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia - no i czekamy na spotkanie z podróżnikami :) buziaki!!!!!!!!
31st January 2011

Czesc na poczatek moze powiem ze Cie nie nawidze :) ogladam sobie te fotki i strasznie zazdroszcze zwlaszcza pogody bo u mnie pada i pada. tez bym sobie porobil fotki z lwami:) pozdrawiam i powodzonka
31st January 2011

tak sie tylko domyslam ale ta cela to cela nelsona mandeli?
15th February 2011

:*Witamy!
Rudziu i Klitonie:)Narescie odwiedzilem waszego bloga,ale caly czas mentalnie bylem z wami,ostatnio tyram na dwa etaty studiuje zaocznie i na nic nie mam czasu.Ale mysle o was czesto i teraz bede czesciej tu z Ula zagladal.Pozdro
17th February 2011

pozytywna masakra :D
Czesc i czolem co tam uwas :D pewnie zajebiaszczo sadzac po fotach :D pozdrow swojego mena. Jak widac niezle sie bawicie :) tutaj szaro i zimno wiec milo popatrzec na takie widoki :D pozdrawiam i napewno bede sie odzywał papa buziole :D

Tot: 0.34s; Tpl: 0.018s; cc: 19; qc: 67; dbt: 0.081s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb