Lezarult az A380-projekt

United Kingdom's flag
Europe » United Kingdom » England » Greater London » Southwark
November 23rd 2008
Published: November 23rd 2008

Vegre kesz van az Airbus-modellem 😊 Eleg sokaig tartott (valamikor juliusban lattam hozza), de az is igaz, hogy nem dolgoztam rajta minden nap.

Ahhoz kepest, hogy volt par problema az osszeszereles soran, egesz jol nez ki. Volt par hiba, ami a figyelmetlensegembol adodott, de azert a gyarto is saras, mivel par helyen pontatlan volt a leiras.

A lenyeg, hogy elkeszult! Az elso kepen tobbek kozott a pilotafulke es a futomuvek lathatoak. Osszesen 22 kereke van a gepnek, melyek mindegyiken van egy belso, femszinu kerekagy, korulotte pedig a gumiabroncs. Jo moka volt ezeket kifestegetni 😊

A masodik foton onmagaban lathato a madarka, a ma repulo legnagyobb utasszallito gep. A tovabbi kepeken a geppark tobbi tagjaval egyutt szerepelnek, es ugy gondolom, eleg kulonleges ez az egyuttallas, mivel a valosagban ennek nem sok a valoszinusege - tekintve, hogy a Concorde 2003. ota nem repul.

A harmadik foton jol lathatoak a meretbeli kulonbsegek, es azert is jo osszehasonlitas ez, mivel azonos, 1:144 meretaranyban keszultek.

Munka kozben jo volt zenet hallgatni, es bar a legnagyobb szamban Depeche Mode- es Madonna-albumok talalhatoak a gyujtemenyemben, azert mast is szoktam hallgatni 😊 Most peldaul eszembe jutott egy szovegtoredek egy szambol, amit korabban hallottam, es mint kiderult, ez Kate Ryan-tol, egy fiatal belga enekesnotol volt a Desenchantee, egy diszkoslager 2002-bol. Nagyon jo szam, csak meg a szoveget meg kene ertenem - ez is resze a francia tananyagomnak 😊

Azonban, mint megtudtam, o csak feldolgozta ezt a szamot, az eredetit Mylene Farmer, egy kanadai szuletesu francia enekesno irta 1991-ben, aki a legnagyobb visszhangot kivalto francia enekesno - nehany dala hangulatat es sokak szoveget tekintve. Itt is van meg potolnivalom a megertesuk teren 😊 De jo szamai vannak, szinten a tanczene-kategoriaba tartoznak, szinti-hatterrel.

A multkor latott A Good Year cimu Russell Crowe- filmben is volt egy dal, ami szinten tetszik, es mint megtudtam, Alizee-tol a Moi...Lolita. Viszont meglepodtem, mikor kiderult, hogy Alizee-t Mylene Farmer krealta, es ezt tudva tenyleg hallok hasonlosagot 😊

Ma pedig lattam egy nagyon jo filmet, mindenkinek ajanlom. A cime The Baader-Meinhof Komplex, egy iden keszult nemet film. A tortenet a RAF (Red Army Faction) kialakulasaval es akcioival foglalkozik, es egy izgalmas politikai krimi. Igaz, eleg hosszu (kozel 2.5 ora), de megerte vegignezni. Kulon jo volt, hogy nemetul beszeltek, es angol felirat volt alatta - jo nehany dolgot ertettem a nemet szovegbol, de azert jo, hogy ott volt a felirat 😊

A wikipedia-n eleg jol osszefoglaljak a tortenelmi hatteret, itt most annyit mondanek, hogy egy szelsoseges baloldali csoportrol van szo, melynek vezetoi, Andreas Baader es Ulrike Meinhof 1968-ban egy aruhazi gyujtogatassal kezdtek a mukodesuket, es elsosorban az imperialista elnyomas, a vietnami amerikai katonai muveletek es a kozel-keleti esemenyek ellen tiltakoztak 1972-ig, amikor is bortonbe kerultek.

Egy eroszakos szervezet volt, akik nagyon sok robbantasos merenyletet vittek veghez. Ahogy az egyik aldozat fia irja a neten, ez a film nagyon jol megmutatja a csoport kegyetlenseget.

Az eroszakos cselekmenyek a bebortonzeskor sem maradtak abban, mivel most a RAF elso, kesobb masodik generacios kovetoi a rabok kiszabaditasaert kovettek el terrorista cselekmenyeket. Ennek egyik hires resze egy Lufthansa-gep elteritese 1977-ben. Itt volt egy kis modositas a tortenetben, mivel eredetileg a Nepszeru Front Palesztina Felszabaditasaert nevu terrorszervezet hajtotta vegre az akciot, a filmben viszont Irakba latogatott el nehany uj generacios kommandos, es ott egyeztek meg az akciorol. Bar lehet, hogy ez is egy igaz reszlet, csak a neten nem talalhato meg - vagy en nem talaltam 😊

Kulon megrazoak voltak a film eleji kepsorok, amikor az irani sah berlini latogatasan osszecsaptak a tuntetok es az ellentuntetok, majd a rendorseg is beavatkozott, es gumibotokkal kegyetlen modon megvert jo nehany sah-ellenes tuntetot. Sajnos a kozelmult pesti esemenyei jutottak eszembe, ahol hasonloan bantak tobbekkel - koztuk olyanokkal is, akik nem artottak a rendorsegnek. De ahogy hallottam, iden mar bekesebb volt az osz.

Visszaterve a filmhez, nagyon megrazo kepek, de szepen vegigkovetheto, hogyan lesz egyre eroszakosabb a cselekmeny, hogyan csuszik ki az iranyitas az egykori vezetok, majd a kesobbi generaciosok kezebol, es a vegen ott marad a nyitott kerdes: a kulonbozo kormanyok mit tehetnek a terrorizmus ellen. Mert bar sokan tamogatjak a terrorizmus elleni fegyveres fellepest, ez - ahogy a filmben is elhangzott - nem pusztitja el a dolgok gyokeret, es onmagaban is terrorista cselekmeny. Kivancsi vagyok, hova fejlodik a vilag...

23rd May 2012
Az ember nyitva hagyja az ablakot, es ilyenek repulnek be rajta

747400 777200

Tot: 0.049s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 24; dbt: 0.029s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb