Abu Dhabi - dan 1.

United Arab Emirates' flag
Middle East » United Arab Emirates » Abu Dhabi
January 16th 2008
Published: January 16th 2008

16.1.2008. 04.37 ujutro po vremenu na odredistu, Airbus 340-300 na liniji Frankfurt-Dubai

Proklet bio moj okrenuti bioritam. Svi oko mene u avionu hrcu, a ja zujim i dosadno mi ko psu. Emirates bi trebao biti kao najbolja aviokompanija, a ispadaju totalne pizde jer su ugasili cak i arapske programe na prajvet ekranu u naslonu sjedala ispred. Arapski programi, da pojasnim, su neki izdrkani blazirani filmovi telenovelaskog tipa u kojima se mladi Arapi svojski trude izgledati i ponasati se kao mladi Amerikanci ili u najboljem slucaju Talijani (to sam skuzio po cigo-migo frizurama i ferrarijevim majicama. Kostimograf iliti stilist blaziranog filma za mlade je sve to dost zgodno uvrstio u obleku glumaca da skuzis kak hoce bit digici. Neat). Uglavnom, tipovi su stalno u kupacim gacama i voze se okolo u kabrioletima, a komadi su polugoli i frivolno se ponasaju, tj. bez beda ulaze u te iste kabriolete i odlaze na neprikazano ali jasno naznaceno jebanje s wannabe talijanima. Ne znam kak sve to prolazi u odnosu na njihov visoki moral i serijatske zakone ili kako li se tocno zovu ta pravila po kojima te kastriraju ak pitas neku lokalnu trebu kolko je sati, osim u slucaju da si ju prije toga ozenio, al brijem da mora bit neko objasnjenje. Mozda onaj tekst na pocetku i na kraju najavljuje: "Sve sto cete gledati je sve sto mrzimo i tipovima koji se tak ponasaju biti ce odrezan kurac, a zene cemo kamenovati" il tak nes. Inace, svaki sretni Emiratesov putnik ima vlastiti telefon-kontroler za igrice-daljinski upravljac-ugodjavac tona i slike-pozivac stjuardese-regulator svjetla (na cije je instaliranje u Economy klasu posebno ponosan His highness Sheikh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, predsjednik uprave tvrtke koja nas prevozi. To znam jer nam je tak porucio u inflight-magazinu) preko kojeg cak mozes slati emailove i smsove. Buduci da nitko od vas pizdeka koji me poznajete nije nist dobio od mene nocas, jasno vam je da vas ne cijenim 1$ po smsu. Zapravo vas cijenim i vise, ali radije vas vodim na kavu kad se vratim doma nego da arapima placam tu finu preseranciju. Ionak imam osjecaj da cu biti oguljen do koze sljedecih 6 dana koliko traje moj boravak u Abu Dhabiju iliti Dabadabiju kao sto ga zove moja prijateljica Nika O. Haha, eat your heart out. Rock the Casbah, habibi. Btw cuvene Emiratesove stjuardese su medju losijima u svijetu, ne znam tko se to zmislio da ih jako pomno biraju jer ne lice ni na sto, otprilike kao neka skupina ciganki s Kvatrica obucenih u kaki uniforme s nekom glupom calmom na glavi. Lose. Navodno u Dubaiju pada kisa (!!! valjda su culi da ja dolazim pa se trude da se osjecam ko doma u Zagrebu.) U Ujedinjenim arapskim emiratima ziher imaju neki kontroler i za vremenske prilike jer je navodno glavna fora svime upravljati, pogotovo bezicno, i baviti se nevjerojatno skupim neizvedivim aktivnostima, poput skijanja na snijegu usred pustinje i slicno. Na aerodromu bi me trebala cekati limuzina za transfer do Abu Dhabija. Malo sam nepovjerljiv prema toj tvrdnji, no to cu sve iskomentirati kasnije kad vidim, jer je pilot upravo tajnim arapskim glasom najavio pocetak spustanja.

16.1.2008. 19.27, Emirates Palace Kempinski Hotel, Abu Dhabi

Jebemti sve, izadjem ja iz preseratorskog aviona, a vani potop. Ne vidis nist kroz kisu. Toliko o lijepom vremenu na srednjem istoku. Necu vam puno pricati o svim sranjima koje prodjes dok ne dobijes vizu, docekas sve kontrole i uzmes prtljagu, ali sve skupa u idealnim uvjetima traje sat i pol. Sve se to događa u blistavoj aerodromskoj zgradi koja je navodno koštala 6 milijardi dolara i koja ima strop visok 100 (riječima - sto) metara, a u kojoj curi na sve strane, na svaka dva metra je kanta u koju kaplje voda tak da moras pazit da ne prevrnes nista dok ides okolo. Ovima se nikada nije dogodilo da im padne takva kisa. Sve je puno polugolih Amerikanaca koji su mislili da ce doci u saunu a sad rikavaju od zime jer klima kao i na svim mjestima gdje je uvijek vruce pici punim gasom bez obzira na to kakvo je vrijeme vani. Izadjem ja van i zbilja! Stoji tip ispred BMW-a 745Li s mojim imenom u rukama. Ovo obecaje! Voznja sat i pol, dosadno, tip neki Pakistanac ali simpa, nije puno gnjavio. U autu sampanjac (yeah right - nemam eludac nego crnu rupu od gladi, bas imam izrazitu zelju nacugat se u 6 ujutro), jagode (dobro bi dosla cokolada) i kavijar (ok to cijenim kao ideju ali fakat bi mi iz nesproksenih i bahatih nego pregladnih pobuda bilo bolje da su stavili burek il nes). Sto se tice udobnosti, inace sam sklon srat po ekipi koja trosi tako silnu lovu na aute da bi im dupe bilo na mekanom, al ovo je stvarno bilo prva liga. Onak, medju boljima u svijetu. Veli Pakistanac, koji se btw zove Akbar, da inace vozi Maybacha i da je ovaj auto kao iz rezervne garniture, tak da mi se ispricava kaj nije Maybach, sto sam ja velikodusno oprostio, iako sam bio latentno nezadovoljan razinom komfora haha. Uglavnom, kisa pljusti i na svakih 100 metara kompletno samljeveni porschei i ferrariji, ovi arapi nikad u zivotu nisu vozili ni metra po kisi. Al bas onak ruke i noge vire iz lima, uzas zivi, mrtvih ko u ratu. Guzva u Dubaiju uzas, svi stoje u sedam traka u jednom smjeru, al benzin je kuna za litru pa im nije baš jako veliki bed. Kada smo stigli, nemam riječi. Zapravo ću počet slikat tek sutra, a ovu gajbu je nemoguce opisat rijecima:

Evo to je ovak na prvu da vidite o cemu se radi, a ja cu svoje fotke staviti sutra. NEMA KRAJA hodnicima, cijela je prica do te mjere nepojmljivo ogromna i bez kraja i konca da je to kompletno suludo, a nema ni plafona sto se luksuza tice. Soba je cudo nevidjeno, plazma od 2 metra, complimentary mini bar (citaj loci koliko hoces), kameni Jacuzzi s ugradjenim aromaterapeutskim svojstvima itd, a cim sam usao nacrtao se BUTLER koji me obavijestio da je tu samo za mene cijeli dan i ako trebam bilo sto na svijetu, samo da moram rec. Jedva sam odgovorio tipa od raspakiravanja stvari, rekoh da cu to sam i da sam jako umoran i idem spavat. A kit ce na to da kad moze doc da mi pomogne pri odijevanju hahahahahaha!!! Ovih je dana u hotelu boravio otkaceni americki precjednik Djordje Bush pa sam pitao butlera jel i njega odijevao, ak je onda nek dodje odjenuti i mene, a ovaj ce na to da nije al da ga je vidio na hodniku prije tri dana. Rekoh mu onda da nazalost nist od odijevanja a sirotek me ozbiljno shvatio i sav se usukao ko kiseli krastavac. Na kraju smo ipak ispali frendovi kad sam mu objasnio da se zajebavam. Na stranu sve, mos mislit kakvi sve ustogljeni kreteni tu dolaze kad se ovaj tak drzi ko pohani kurac. Da ne povjerujes. Buduci da sam bio gladan kao pas, narucio sam club sandwich u sobu, to su rekli da je najbrze gotovo. Hop sto kuna. A kaj, sila Boga ne pita, jos sam dobro prosao. Uspio sam odspavati 2 sata prije no sto me zvao direktor hotela kao da vidimo kaj cu ja to raditi za Gloriju. Sastanak s dishom Mohammadom pojasnio mi je da su jako ozbiljno shvatili Hrvatsku i Gloriju i moju reportazu ali nekak se ne bunim. Ne znam zakaj lol. Dakle oni su presretni sto sam ja tu i sto cu to sve napisati i poslikati, a za danas bi me rado pocastili necim sto se zove, cek sam malo.. “Royal Hammam body treatment ritual”. Needless to say da mi se ta ideja svidjela potpuno u skladu s ostatkom glumljenja vazne i bogate osobe, tak da sam se nakon 10-minutne setnje vojnickim korakom do drugog kraja hotela (!) nasao u njihovom spa centru i pristupio svom tesko zasluzenom Royal Hammam body treatment ritualu. Taj vam ritual traje 2 sata i necu ga ovdje opisivati jer bi bilo neumjesno da vam tolko vadim mast, al inace kosta 150 Eura, a tak nekak i vrijedi. Inace sam skuzio da totalno nisam za vip i celebrity status jer se dok me oslovljavaju ko kralja osjecam krajnje neprikladno, i od danas sluzbeno jos vise mrzim sve idiote koji se u toj ulozi osjecaju prikladno. Stalno mi od neugode dolazi da se zajebavam s osobljem, sto oni dozivljavaju neprikladnim i jako se cude, ali zbog uloga ne smiju to pokazati nego samo rade zbunjene face sto ispada dost komicno. Trenutno sam u sobi, pol 9 je navecer i spremam se ugasiti i laptop i sebe. Bila su ovo zanimljiva dva dana u komadu no sada je kraj, nadam se da nikome nije dosadno ovo citati, no ako jest vec ste davno odustali pa me bas briga. Stavit cu tri fotke koje sam danas snimio cisto za vizualizaciju. Zadnju sam sad snimio sa stativa, sam da malo vidite sobu. Gotov sam. Nastavljam i linkam sutra, bit ce velik dan. cya

16th January 2008

Aaaa jebeno buraz!!!
Daj fotke :)
18th January 2008

KUL
Saljem ti many kisssess - i ne brini se...brzo bi se navikao na tretman, imao si malo za adaptaciju, u tome je problem.. :) VTP

Tot: 0.061s; Tpl: 0.011s; cc: 5; qc: 44; dbt: 0.0364s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb