135 diena. dokumentų klastojimas

Peru's flag
South America » Peru » Cusco » Cusco » Cusco
April 19th 2013
Published: April 19th 2013

Vakar man italas pasiūlė pasidaryti ISIC - tarptautinį studento pažymėjimą. Jis tokį pažymėjimą pasidarė dar Bolivijoj ir sakė, kad tai nebuvo itin sunku. Išsiaiškinu kur šitam mieste yra atstovybė daranti pažymėjimus ir iš ryto keliauju ten išsiaiškinti ar turiu bent menkiausių galimybių jį gauti. Man jis atsipirktų vien perkant bilietą į Machu Pikchu ir net neabejoju, kad ir vėliau turėčiau nuolaidų lankant muziejus ir kitus lankytinus objektus. Ofise sužinau, kad norint gauti pažymėjimą turiu parodyti pažymą iš mokymosi įstaigos, kad joje mokausi šiemet arba patvirtintą lapą iš mokymosi įstaigos su šiemetiniai pažymiais. Aišku nei vieno nei kito neturiu, bet galvoj sukasi mintys kaip čia galima būtų padirbti tuos lapus. Bėda ta, kad pavyzdžio man parodyti neturiu, tad nežinau net kaip turi atrodyti tie dokumentai. Bet sumąstau, kad teoriškai turėtų tikti ir studento pažymėjimas, kurio aišku irgi neturiu. Bet paskambinu per skype namo ir paprašau brolio Igno surasti seną nebegaliojantį pažymėjimą, jį nufotkinti i su kompu pakeisti galiojimo datą. Ignas viską padirba greitai ir gerai, tikras dokumentų klastotojas. Dokumentus atsispausdinu ir einu atgal į agentūrą, gal netyčia praslysiu. Agentūroj kaip tik prieš mane atėjęs kitas žmogus kuris nori pasidaryti ISIC, bet jam darbuotoja pasakoja, kad studento pažymėjimą reikia siūsti į sostinę, ten patikrins ar jis tikras, tada tik galima bus gauti ISIC. Be to ant sienų prikabinėta užrašų, kad už dokumentų klastojimą gresia baudžiamoji atsakomybė ir panašūs užrašai. Galvoju "šakės, neturiu šansų praslysti". Kiek padvejojęs vistik nusprendžiu pabandyti, blogiausiu atveju gaučiau baudą už dokumentų klastojimą. Darbuotoja nepatikliai paima atšviestus lapus ir klausia iš kur aš juos gavau jei neturiu tikro pažymėjimo... sukuriu istorij, kad mano piniginę pavogė su tikru studento pažymėjimu, bet pažymėjimo nuotrauką kaip tyčia turėjau savo el. pašte. Pirmiausia ji internete patikrina universitetą. Pažymėjimas kurio kopiją padirbau dar iš mainų programos Kipre ir žinau, kad tas universitetas šiek tiek pakeitė pavadinimą praėjums metams kaip aš ten mokiausi, tad nežinau ar išvis egzistuoja internetinis puslapis su universiteto pavadinimu. Bet čia viskas gerai, puslapį randa. Klausia ar neturiu prisijungimo pažiūrėti pažymius. Sakau, kad su savim čia neturiu. Tada paprašo parodyti savo el. paštą su pažymėjimo kopija. Gerai, kad prieš tai sugalvojau persiūsti jau padirbto pažymėjimo kipiją į kitą paštą. Gerai, kad darbuotojai neužkliūna laiško gavimo data - šiandienos data. Sako viskas gerai, greit nubėgu nusifotkint ir už gero pusvalandžio pažymėjimą jau laikau savo rankose. Praslydau per plauką. Taip bėgiojant prabėgo visa diena. Bet svarbiausia, kad galėsiu naudotis studentiškomis nuolaidomis bent jau užsienyje iki metų pabaigos.

Tot: 0.193s; Tpl: 0.013s; cc: 7; qc: 56; dbt: 0.158s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb