Quebrada de Humahuaca

Argentina's flag
South America » Argentina » Jujuy » Tilcara
January 18th 2011
Published: January 22nd 2011

Rano sme sa vypravili na stanicu, uz sme mali kupene listky a nasim cielom bola Tilcara. Tilcara je mala dedinka leziaca v Quebrada de Humahuaca /roklina/, ktora je vyhlasena svojou krasou. Cesta nakoniec trvala o hodinu dlhsie ako mala, pricom sme nemali ziadnu zavadu ani zapcha nebola. Mysleli sme si ze v Argentine, ako vyspelejsej zemi to bude lepsie, ale toto je pravdepobobne rovnake pre celu Juznu Ameriku. Kusok za Tilcarou sme navstivili Gargantua del Diablo /diablova priepast/, zostupili sme aj dole k vodopadu, ktory by si zasluzil viac vody. Vecer sa pomaly blizil a tak sme si zacali hladat miesto pre stan. Nechceli sme kempovat v kempe, chceli sme usetrit ale tiez sme nechceli riskovat ze sa niekto rozhodne pre party do skorych rannych hodin. Podarilo sa nam najst idealne miesto, dokonca chranene hlinenym valom proti vetru. Vecer este Stanik prihrnul cely stan suchymi konarmi, takze sme spali v malej nedobytnej pevnosti.

In the morning we headed to a bus station, with our already bought tickets for Tilcara. Tilcara is a tiny village situated in Quebrada de Humahuaca /valley/, which is famous for its beaty. Our journey took an hour more than expected and we didnt have any problems or traffic jam. We hoped that it would change in Argentina, as more developed country, but some things are probably same for whole South America. Bit behind Tilcara we visited Gargantua del Diablo /diablos gorge/, we descented down to see a waterfall which would deserve a bit more water. Evening was aproaching slowly so we started to look for a place to camp. We didnt want to go to a camp in order to save some money, but also didnt want to risk people having a party till early morning hours. We found a perfect spot sheltered by a clay wall against wind. Later Stan put dry branches around the tent and turned our sleeping into a little fortress.

Tot: 0.091s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0652s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb