leniuchowanie

Oceania » Australia » New South Wales » Newcastle
May 19th 2008
Published: May 19th 2008

Witam was Kochani!
Wiem, wiem toszke sie obijam z tym pisaniem... od tygodnia jestesmy w Newcastle, dwie godziny jazdy na polnoc od Sydney. Kolega Rob tutaj mieszka, takze fajnie jest bo mielismy okazje pomieszkac troche u niego w domu, i dopoczac troche od tego ciaglego przemieszczania sie. Ale juz jutro w droge, znowu w kierunku Sydney. Ale tym razem juz nie do samego miasta ale w gory tzn. Blue Mountains. Podobno sa przepiekne, ale o tym bede jeszcze pisac. Newcastle jest miastem troche wiekszym od Rybnika, lezacym nad oceanem, takze troche polezelismy na plazach i zaliczylismy pare kapieli. Co prawda w Austarali jest juz jesien, ale pogoda nadal dopisuje, choc moze to nie upaly, jest przyjemnie. Za tydzien wylatujemy do Alice springs, a potem na sama polnoc, a tam podobno upaly caly rok, w koncu to klimaty tropikalne. Okolice Newcastle sa regionem winem i sloncem plynacym, wiec trzeba bylo wybrac sie na wycieczke po okolicznych winnicach, ktorych jest tu mnostwo. Niestety nie udalo nam sie obejrzec winnic od srodka, ale za to moglismy probowac ich wyrobow ile dusza zapragnela. Fajnie bylo, choc czerwone winka nie az tak dobre jak w Argentynie, niektore z bialych win byly znakomite. Tak ogolnie to sie troche obijalismy przez ten ostatni tydzien wiec nie mam co za bardzo pisac, ale obiecuje sie odzywac czesciej! buziaki Agata i Rob

Tot: 0.064s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 44; dbt: 0.0432s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb