Silvestrovo in ponovoletni cas

Published: January 13th 2010

Za Silvestrovo nikoli ne grem spat pred polnocjo, ker je to vznemirljiv cas zakljucka enega in rojstvo Novega leta. Ze nekaj let praznujem ta trenutek s prijatelji, v naravi, kjerkoli v hribih. Na praznovanje v Avstraliji se nisem pripravljala, ker je ze novo okolje napovedovalo drugacno pricakovanje Novega leta.

Silvestrski vecer smo prezivele v Centru mesta pri Italijanu Tosseliniju, ki je skupaj z bratom odprl dve restavraciji- kavarni, njegova druzina je pred mnogimi leti pripotovala iz okolice Udin. Kuhata Italijanske specialitete in sta cenjena. Moja sestra posebej ceni Tosselinijevo kavo in mafne. Za Silvestra je Tosselini zgledal nekako takole: prostor je bil natrpan z glasnimi gosti, ki so se posebej pri eni mizi drli na polno grlo. Posedle smo za rezervirano mizo, na hitro pobrisano in takoj dobile steklenico vode in kozarce. Narocile smo enotno vecerjo rezance z rakci, zacinjene s cilijem in solato ter steklenico vina. Pridruzila se nam je Oma, prijetna Burmanka in sestrina znanka. Vino in dve porciji sta bili kmalu na mizi, za dve smo pa morali posebej prositi, ker so nanju pozabili. Oprostite, takoj bo, hisa casti pijaco, se je prijazno opravicevala deklica s crnim predpasnikom. Narocile smo se kavo s sladoledom in pozabile na vecerjo v dveh stopnjah. Odsle smo na trg, kjer je razbijaska muzika privabila pisano mnozico. Leto 2009 se je zakljucilo z ognjemetom, ki je trajal se v leto 2010 in je pompozno napovedal nov cas o katerem se nic ne vemo, le upamo, da bo tako zivobarven kot je bil ognjemet.
Ponovoletni cas je bil spokojen. Odlocitev, da pocivamo, je bila dobesedno izpolnjena. Zacela sem z branjem nove knjige: Pijevo ivljenje od Yanna Martela in mislijo, da je poti do vrat svobode nic koliko in vsakdo nosi s seboj karmicni kljuc. Ali jih bo lahko odklenil je odvisno od sestevka njegovih dobrih in zlih dejanj.

Ponovoletni cas je tudi cas druzenja s prijatelji. Vecerja v Kambah je bila dobra in druzenje prisrcno.

Tot: 0.179s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.1403s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb