Kew Gardens

Europe » United Kingdom » England » Greater London » Richmond
October 5th 2008
Published: October 5th 2008

PavilonPavilonPavilon

V takychto obrovskych pavilonoch-sklennikoch su "uschovane" vsakovake tropicke rastliny.Pavilony su pomenovane podla clenov kralovskej rodiny.
Ahoj.Na minulu nedelu meteorologovia hlasili slnecne pocasie tak som si naplanoval vylet do Oxfordu.V sobotu vecer som si vsetko pekne nechystal s tym, ze rano musim vstat na siestu, aby som postihal spoje.Vstal som vsak az okolo desiatej tak reku pojdem teda do Londyna, ked bol taky pekny den.Vybral som sa na jedno z najnavstevovanejsich londynskych miest - botanickej zahrady-parku Kew Gardens.Hoci je to pomerne dost daleko od centra, navsteva sa fakt vyplatila.Areal je obrovsky a za 4 hodiny co som tam bol som obzrel asi dve tretiny.Okrem rastlinstva od vymyslu sveta sa v parku nachadzaju aj rozne historicke budovy, z ktorych je asi naznamejsou tehlovy palac Kew Palace.Fotografie prikladam.B.

Pavilion - vstupPavilion - vstup
Pavilion - vstup

Pavilony su zaroven historickymi pamiatkami.
PalmyPalmy
Palmy

Kompozicia z palmovych listov.
Tocite schodiskoTocite schodisko
Tocite schodisko

Tento pavilon ma aj druhe poschodie a vedie tam taketo schodisko s jednosmernou prevadzkou.
GriffinGriffin
Griffin

Myticky tvor a symbol statocnosti.Mal ho v znaku kral Edward III.Tak to tam aspon bolo napisane.
PukPuk
Puk

Toto je maly moderny sklennik v tvare puku (nie hokejoveho, ale rastlinneho).Boli tam skalky s horskymi kvietkami.
PostavickaPostavicka
Postavicka

Zaujimava soska v strede kruhovej fontany
Pupava?Bodliak?Pupava?Bodliak?
Pupava?Bodliak?

Akasi zvlastna rastlina
Letna restauraciaLetna restauracia
Letna restauracia

Pekne miesto na posedenie alebo piknik
Kew PalaceKew Palace
Kew Palace

Velmi znama londynska nehnutelnost.Ako inac, postavena z cervenych tehal.
PrivatePrivate
Private

Toto miesto sa mne pacilo najviac.
Anjel+delfinAnjel+delfin
Anjel+delfin

Ono to je v vlastne fontana a ten delfin je vodotrysk :)
AltanokAltanok
Altanok

Originalny kovovy altanok so zaujimavymi detailami
Pocuvanie stromovPocuvanie stromov
Pocuvanie stromov

Vazne.Tento strom nasaje denne vraj az 60 litrov vody a to vydava zvuk - taky klopkavy.No a nejaky vedec na to pripol specialny zosilovac a na to napojil sluchadla, takze si navstevnici mozu popocuvat.
PagodaPagoda
Pagoda

V parku bol takisto azijsky pavilon s takouto tehlovou pagodou
Pagoda-detailPagoda-detail
Pagoda-detail

Kolko poschodi?

Tot: 0.046s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0207s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb