13. nap Simferopol, Zhaporozhje

Europe » Ukraine
June 29th 2008
Published: July 2nd 2008

Elindultunk Krimbol Moszkvaba.
Kotottpalyas kozlekedesi eszkozokbol ezuttal a vilag leghosszab trolibusz viszonylatat vettuk igenybe, mely a Jalta es Simferopol kozti 86 kmes kozuti tavolsagot hidalja at.
Jo koran felkeltunk, h a varosra is jusson ido, mielott tovabbmegyunk.
Ez csak annyit eredmenyezett, hogy Igor 5 perccel indulas utan komaba esett, es vegigaludta az utat.
Zsombornak meg ket es feloran at lotyogott a feje.

Simferopol okes volt, lattunk egy tankot meg sok kutyat.

Zaporozhjeben kiszalltunk, ahol talalkoztunk Igor marburgi kollegajaval, Oleggel es annak csaladjaval.
Korulhajoztuk a Hortyica szigetet, lattuk a Dnyeprogesz vizieromovet, a Zaporozsec-gyarat aztan meg megneztuk az EB donto haromnegyedet. Aztan rohanni kellett a palyaudvarra, h elerjuk a platzkartnij vonatot Moszkva fele.

Krimi merlegunk:

A "SZOPAS TOP 3"
-ben atvette a vezeto helyet a cipopucolos toroktol 2 ukran rendor, akik eddigi legdragabb kozteri hugyalasunk elmenyeben reszesitett bennunket a jaltai korzo melletti parkban.
Hulye Zsombor "en lattam jonni a zseblampasokat" meg "en nem is vettem elo" utolagos kommentekkel szinezte az estet.
Harmadik helyre feljottek az ulanbatori tuntetesek hirei.
A francert valasztanak ezek eppen most...

Amit bettettunk a "VICCES"be:
1, az ukran rendorok termeszetesen.
2, 1200es Zsigulitaxi ut a buliba egy 20evesnekkinezo szetplasztikazott "ujukran" beszivott maffiozofeleseggel akinek kiderult h velunk egykoraszuletesu gyerekei vannak
3, ukran platzkartnij Moszkvaig mammerekkel, haverkodas moszkvai rakodomunkasokkal.

Es ami karpotol a ket elozo listaert, a"BEST OF" TOP 3:

1, Jaltai /~siofoki/ buli a jaltai foiskola negyedeves, vizsgaidoszak veget unneplo Studentinjeivel.
2, Balaklava tengeralattjaro tamaszpont/ atombunker. Jo vastag ajtoik vannak.
/Munkatarsunknak lenne mit merni, szorolapoztam par Faraot!/

2 "MUSTHAVE"-et mar pipaltunk Balaklavaval meg a hajouttal.
Marad:
- ugye a transsziberia , meg a :
- toltott mormota Mongoliaban.

2nd July 2008

Nagyon kiváncsi vagyok, teljesítitek-e a mormotát! dokumentációt kérek róla ;)

Tot: 0.076s; Tpl: 0.008s; cc: 10; qc: 49; dbt: 0.037s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb