demilitarizovane pasmo

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » North Central Coast » Quang Tri » DMZ
August 8th 2012
Published: August 22nd 2012

Na dnes sme si zahovorili celodenny vylet po demilitarizovanom pasme /DMZ/. Toto oddelovalo severny a juzny Vietnam v case vietnamskej vojny. Videli sme vela roznych vyznamnych kopcov, mostov, taborov, riek a podobne. O vietnamsku vojnu sa nikto z nas velmi nezaujima a preto nam to po case zacalo cele nejako splyvat. Najvatsi dojem na nas urobili tunely Vinh Moc. Tieto si vykopali ludia, ktory v tejto oblasti zili a nechceli sa odstahovat, ako ukryt pred bombami. Chodby boli uzke a mazlave a zit v nich asi velmi prijemne nebolo. Kazda rodinka mala svoju komorku, plus spolocne priestory. Momentalne zije asi 16 ludi, ktory sa v tychto tuneloch narodili.

Ako sme sa tiez dneska dozvedeli vietnamci pochovavaju svojich mrtvych na dvakrat. Najprv ich pochovaju tradicne do zeme, vedla cintorina. Po troch rokoch ostatky vyberu a kosti ocistia silnym ryzovym vinom. Tieto potom ulozia do rodinnej hrobky. Cintory vyzeraju takto: kazda rodina ma svoj maly kusok zeme, ohradeny murikom. Vo vnutry je bud nejaky oltar alebo mala pagodga. Tieto cintoriny stoja dost casto priamo v zatopenych ryzovych polickach.

Tot: 0.323s; Tpl: 0.012s; cc: 14; qc: 47; dbt: 0.1265s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb