wyjazd w male gory

Japan's flag
Asia » Japan » Tochigi » Nikko
August 16th 2008
Published: August 18th 2008

przepraszam tych co odwiedzaja bloga (glownie rodzine) za lekkie opoznienia, no ale coz... zycie!

wyjechalam z tokio. choc bylam bardzo krotko, to juz zdarzylam sie przyzwyczaic i polubic ten tlok i ten halas. tak jak sie spodziewalam , tokio to milosc od pierwszego wejrzenia. choc troche meczaca, to bardzo ekscytujaca.

a wyjechalam do nikko! male miasteczko, poloznone w gorach, gdzie znajduja sie jedne z ciekwaszych swiatyn. jednak caly czas tu leje, wiec nie moge w pelni czerpac radosci z tego miejsca, niemniej jest cudnie. swiatynie zwiedzalam rano, i choc nie bylo ladnej pogody do robienia zdjec, ale swiatynie zanuzone w mgle wyglodaly magicznie i pozwolily na chwile zapomnienia i ciszy, dos poterzebnej po tokio. mimo tak zlej pogody, dalo rado cos porobic. razem z Christophe ( Belg poznany w internet cafe, ktory po 3 latach pracy jako inzynier postanowil sobie zrobic roczna przerwe, i rzad belgijski placi mu za to ok 400 euro miesiecznie! ), powloczylismy sie po tym malym miasteczku, ale po 17 pustym juz od turystow. pojechalismy do onsen. to byla moja pierwsza wizyta w lazni, ale na pewno nie ostatnia. Onsen to japonska laznia publiczna, woda w nich pochodzi z goracych zrodel. pobyt byl cudowny! za 16 zl mozna korzystac ile sie chce, z basenow z wodnymi biczami, jacuzzi, sauny i baseny na zewnatrz. cala filozofia korzystania z onsen, to po prostu sie relakswoac, a po calym dniu chodzenia w deszczy nie byl to problem. choc szczerze powiedziawszy, dziwnie sie czulam chodzac nago wsrod Japonek, no ale tylko przez chwile....a pozniej just relax!

a teraz kyoto... ale dopiero od godziny, wiec jeszcze zadnych wrazen nie mam😞 ale znow jest goraco - 32 stp 😊

ale jechalam juz shinkansenem... i jest calkiem przyjemnie, taki rolercoster, tylko caly czas po prostej 😉

jesli chodzi o ceny, to jednak jest drozej nie z paryzu! oszczedzajac jak sie tylko da, bedac dosc czesto glodna w 4 dni w tokio wydalam ok 180 zl... moze dla nie ktorych, to nie duzo, ja sie zdziwialam.
ceny:woda 0,5l ok 3zl
piwo, 0,3 ok 6 zl- podobno najtansze w tokio, srednia cena to 10zl
sushi - 1 talerz, czyli 2 sztuki ok 2zl
japonska zupa, ktora nie pamietam jak sie nazywa, ale duzo makaronu ok 16 zl
300gr suszonych bananow ok 6zl

ciao!

cos dla pati, choc mysle ze nie tylkocos dla pati, choc mysle ze nie tylko
cos dla pati, choc mysle ze nie tylko

tylko niestety to nie jest japonka, lecz pan japoniec ;)
japonka, czeka na pociagjaponka, czeka na pociag
japonka, czeka na pociag

ot tak po prostu
tokijskie metrotokijskie metro
tokijskie metro

nikt nikogo nie dotyka, nikt na nikogo nie patrzy. dla ludzi z tokyo nigdy nie ma tak dziwnych ludzi, aby sie na nich spojrzec
nad zatoka tokijska, wiele rzeczy mozna znalezcnad zatoka tokijska, wiele rzeczy mozna znalezc
nad zatoka tokijska, wiele rzeczy mozna znalezc

miejsce dla zakochanych, aby popatrzec na romantycznie oswietlone tokyo ;)
jest i statua wolnoscijest i statua wolnosci
jest i statua wolnosci

jest tez wieza eifle (sorry, ale nie wiem jak to sie pisze), ale zdjecia nie zrobilam
o taki deszczo taki deszcz
o taki deszcz

ale czego sie spodziewac po miescie, ktorego informacja turystyczna oferuje parasole

19th August 2008

Ha ha ha! Dziki! nie Japonka.. ale za to jaki Japoniec.. no czarownik z ksiezyca po prostu!! ;) chce wiecej!! i tak sobie pomyslalam, ze mgly bardzo dobrze pasuja do swiatynii.. zdjecia maja nastroj jak z najlepszych anime pzdr!
19th August 2008

ach... ja tez myslalam,ze ich bedzie wiecej. tzn w tokio bylo pelno, tylko bylo mi gluopio robic im zdjecia. bylam pewna, ze w kyoto tez beda, a tu nic z tego. kyoto jest juz normalne... niestety....

Tot: 0.118s; Tpl: 0.017s; cc: 9; qc: 53; dbt: 0.0507s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb