Den v znameni psa alebo D-Day (BranQ)

Cambodia's flag
Asia » Cambodia » North » Angkor
January 25th 2009
Published: January 25th 2009

Den - D alebo den psov 😊

Den v znameni psa zacal tradicnym budickom a 11am a lhasimi ranajkami cestou do Angkoru.
Bol to nas posledny den v tomto starobilom megacity. Rozhodli sme sa navstivit odlahly mensi chramik
ktory bol cisto pre zeny v casoch pred cca 800 rokmi.

Ako kazdy chram ktory sme doteraz videli, aj tento bol velmi originalny. Nedominoval ani tak svojou velkostou ako detailnostou a hlbokou prepracovanostou. Bol to tiez prvy chram po ktorom sa nedalo poskakat (rozumej bol ohradeny). Nakolko sa vsak nachadzal tak daleko, nestihli sme ziaden iny okrem zapadu slnka ktory mal byt na vysokom kopci na dalsom ultra velkom, hlavne vysokom chrame s
takymi schodikmi malo kto nad 30 tam dokazal vyjst...

Ocakavany zapad slnka ma neprekvapil a pripominal akciu z Greckeho Santorini kde sa docela fsedny zapad slnka zmenil na turisticku atrakciu konciacu potleskom. Ten sme vsak uz poculi az cestou dolu bo vsetkych troch nas to zlahka nudilo. Yo sa aspon vyhral s manualnym nastavenim svojho digitalu a kvalitny zapad prenho predstavoval urcitu vyzvyu. Ako to dopadlo uvidite na fotkach..tie sice su ale kedy ich dame na net
tazko povedat, snad skorej ako budeme naspat v UK 😊

Zacalo sa stmievat a my sme Pinovi pripomenuli jeho slub zajst si na neakeho psa.. Docela sme sa tesili na tento novy zazitok a na nase prekvapenie bambusova pseudo restika bola zas raz v Angkor arealy. Skutocnost ze sme tam boli jediny (mozno prvy) turisti nemusim snad ani spominat. Anglicky sa tam dalo dohovorit ako troma nigerijskymi prizvukmi v Raci.

Do nasho otvoreneho bambusoveho altanku s kobercekom pripominajucim cajovnu coskoro doniesli 3 plne taniere dakeho pejska. Na rasu sme sa nepytali ale jazveciky tu moc nejsu tak Mia neboj nic😊
Kedze pribor k dispozicii nebol velmi rychlo sme s anaucili jest palickami. Psie maso je trosku kostnate, no na obhryzanie kosti sme predsa zvyknuty (jozefko samozrejme nie😊
Neodmietli sme ani psie vnutornosti, ved nie sme predsa ziadne zeny..inak boli asi aj najlepsie..

Hafan bol vytecny anechali sme si doniest este dalsie 2 taniere tejto pecenej lahodky hodnej
pravych gurmanov heehe. Pes sa nepodava s prilohou doniesli nam vsak k nemu salat z bananovych listo ktory sme namacali v chilly omacke.
Vsetko sme to zapijali domacim Angkor pivom ktore sa na nestastie podavalo s ladom a nebolo ho zrovna malo. Po prvotnych vahaniach sme ho ale dali nakolko sme boli vyprahnuty smadom a ako kazdy isto iste vie, k hafkovi sa pifo hodi najviac😊

A tu sa zacalo nase mensie osobne peklo ktore je aktivne dodnes...no ale podme poporiadku.

Kedze som citil chrbat (ako zvycajne), rozhodli sme sa pre zmenu vyskusat Khmersku olejovu masaz.
Mal som chut aj na plavanie, no bazen bol v hoteli v ktorom sa dost tazko zjednavalo kvoli arogantnemu cinskemu recepcnemu(YO ho aj tak zlomil hehe).

Sli sme teda do podniku s ultra sexi holkami stojacimi pred dverami. Nie, nie, neslo o eroticku masaz..zial😊
Trvalo to cele cca 60min a vrelo to odporucame.
Cenu sme samozrejme potom tiez zjednali.

Odtial sme sa pobrali na nocne trhy kde si Yo xel kupit slnecne bryle a novy batoh kedze jeho ebay-shit
sa roztrhal hned po prilete do Bagkoku...
Cena sa samozrejme zjednavala a Yo sa tesil z novych Puma briliek za 3$.
Taktiez si kupil khmersku satku a spolocne sme si zjednali cenu 2 triciek s Angkor motivmi..o polovicu.

Po nakupe sme uz tradicne sli sadnut na ovocinky (rozmixovane ovocie s domacim salkom) ktore sa zial tiez podavaju s ladom. Tymto sme si priliali olej do ohna, resp. zacalo sa nase obdobie ritnych dazdov😊
Ja mocim prdelou uz 4den a Yo si dava cierne uhlie castejsie nez sa obzera za domacimi kraskami.

Po navrate domov sme sa dozvedeli ze nas check out je nasledujuci den co sme vlastne posrali, teda
Yo, ale vdaka nemu sme si usetrili den navyse v Phnom Penh za co mu musim podakovat😊
Sli sme teda hladat nove ubytko na 1 noc. Cele to ale dopadlo viac nez dobre, bo sme zohnali veliciznu izbu s troma postelami v hoteli s bazenom za super 10$ na noc. Typek nam zhodil cenu z povodnych 12$ takze sme sa ani nepokusali zjednavat. Urcite videl ze uz sme profesionaly kedze sa tu bijeme za najmensie prachy😊))

Tot: 0.31s; Tpl: 0.011s; cc: 7; qc: 49; dbt: 0.05s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb