Australia: Sydney-prihajam (verzija 2)

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney
November 17th 2009
Published: December 5th 2009

Od Sydneya do Canberre

Pristanek na letaliscu Sydney, formalnosti med katere sodi pasje ovohavanje prtljage, pa ne zaradi drog, ampak prepovedanega vnosa sadja in druge hrane. No s sestro sva bili cisti, saj sva pojedli vse kar so nama dali na letalu, malice pa nisva vzeli s seboj od doma.

Pred letalisko stavbo naju je z Zvonko (sestra 2) pozdravil svez avstralski veter. Vsedli sva se na zelezni klopci (jaz sem se kar vlegla in glavo naslonila na nahrbtnik), si narocili eno veliko sila grenko kavo in pocakali na prevoz.

Klara (sestra 1) in Alta (necakinja) sta naju nalozili v klimatizirano Mazdo 6 in nadaljevali smo voznjo proti Canberri. Predvideno tri urno razdaljo smo premostile s postankom v vasi Bowral, ki lezi sredi vinorodne in turisticno obiskane pokrajine, ki je bila videti precej Angleska. Vinarne v tem predelu ponujajo tudi obcasne kulturne prireditve, predvsem glasbene (saj vino in glasba sodita skupaj: vino lepo mehca ratio (beri razum) in odpira srce glasbi). Privoscile smo si "tipicen" avstralski zajtrk (na popecenem kruhu v vodi kuhana jajca in zelenjava). Ob cesti so v vetru pahljali evkaliptusi, kaj drugega se ne spomnim, res pa je, das smo ves cas zivahno kramljale (4 zenske na kupu).

Kar na lepem smo zapeljale iz NSW (New South Walles) Novega Juznega Wallesa v ACT (Australian Capital Territory) Centralni Teritorij Avstralije in v glavno upravno sredisce Canberro.

Tot: 0.176s; Tpl: 0.011s; cc: 11; qc: 50; dbt: 0.1208s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb