16.den - presun rijeka

Croatia's flag
Europe » Croatia » Dalmatia
August 24th 2020
Published: October 18th 2020

Na ranajky vyuzivam juliin kupon, ktory nespotrebovala, bo bola na vylete na predrazenych plitvickych jazerach.

Na vyber, nutela, sunka, syr, maslo, ovocie, kava, caj, mlieko.

Este mame cas do odchodu nasho flixbusu, tak sup ho kuknut blizky maksimir park.

Samozrejme ten je oproti stadionu dinama zahreb. Tak si ho opat fotim. Tentoraz fotka c.3, kedze som v zahrebe bol uz 3x.

Park je obrovsky, s par jazerami a nechyba tu ani zoo.

Hlavnou trasou ideme smer kaviaren vidikovac, ktora je na mensom kopceku. No tam sa nestverame a pokracujeme okolo tlupy cviciacich dochodnik k jazeru trece.

Pocasie vonku nic moc.

Po zdravotnej prechadzke smer bus stanica.

Obchadzame trh s ovozelom v trzinici kvatric.

Nakupujuci zvacsa dochodci, par ich ma i rusko ale vacsina ludi nie.

Na bus stanici opat mensi konflikt s mojim spolucestovatelom.

Toto difca si neda nist vysvetlit, vsetko musi byt podla nej.

Posta na bus stanici je zavreta, julia mala v plane poslat neake nepotrebne veci domov. Veci ma fakt kopu a k tomu asi 45l batoh. Radost cestovat s takymto batohom, hlavne v teplej krajine ako je chorvatsko.

Nuz ziadny flixbus neprichadza ale prichadza ina spolocnost co spolupracuje s flixbusom. Kedze my mame kupene cez flixbus, julia neplati za batozinu do podpalubia, inak sa standartne plati vsade v chorvatsku.

Opustame uprsany zahreb a smer slnecna rijeka.

Prechadzame karlovacom. Tu vystupuje problematicka vyznavacka alaha, ktora nechcela platit za batozinu v zahrebe. Nakonec zaplatila. No tu ju hned po opusteny busu odchytava policia a hned jej kontroluje nakupne tasky. Mohamedany su v tejto krajine moc vitany neni.

Zastavku mame aj v dedinke delnice, odkial sa da ist do np risnjak.

Tam sme chceli ist ale s verejnou dopravou je to momentalne nedostupne. Z rijeky ide bus poobede a nazad iba rano. Ubytka tiez nic moc ceny.

Inak v tejto dedine skapal pes, nic tu neni a ani wc otvorene na mini bus stanici.

Par desiatok kilometrov pred rijekov necakane schadzame dole z kvalitnej dialnice.

Dostavame sa do kolony, ktora konci az v rijeke.

Na dialnici sa prevratila cisterna, tak je to vsetko presmerovane cez vedlajsiu cestu. Vsetko je ok, len tato cesta neni stavana pre kamiony, ktore sa v ostrych zatackach zasekavaju, preto take dlhe kolony.

Na bus stanicu nakonec prichadzame s 45min meskanim, co sme nabrali na poslednych km.

Kedze som v rijeke bol, bezproblemov sa dostavame k nasmu dalsiemu utocisku na par noci, studio fiume potok .

Obchadzame lacnu studenstku restiku index , no ta je v momentalnej covid situacii zatvorena, co je dost skoda, bo jedlo bolo velmi chutne.

Kluce od ubytka vyzdvihujeme v schranke pred ubytkom, kde treba navolit ciselny kod.

Apartman mame na prizemi, velka miestnost, postel, kuchynka a fajn sprcha.

Po mini oddychu smer centrum a nieco pod zub.

V uliciach kopa ludi a kopa kaviarniciek.

Nakonec koncime v torpedo burger . Menu maju len v chorvatcine, ja niecomu rozumiem, no julia skoro nicomu, tak nam prinasaju anglicke menu.

Teda anglicke, prichadza chalan a zacne nam vsetko z hlavy menovat. Ja davam nakonec torpedo burger ked uz som tu a k tomu medvedie pivo.

Burger je bageta riadne naplnena masom a prilohou, mal som co robit aby som to do seba napchal.

Vonku je dost teplo, tak ideme omrknut plaz balavica.

Vsetko je ok, len plaz je riadne daleko ale sak sme na dovolenke, mame cas.

Zostupujeme prudkymi schodmi a uz sme na plazi.

Ziaden piesok ci strk sa nekona. Je tu vybetonovana plocha kde sa slnia ludia. Do mora schadzaju po schodikoch,

More velmi ciste a i dost studene.

Blizko je skelet stareho nepouzivaneho bazena, pokracujeme dalej po betonovej plazi az prichadzame k mini strkovej glavanovo.

Ozaj mini plazicka na ktorej su zvacsa domaci a s cudzokrajcov je tu pocut cestina. Zrejme vdaka regiojetu co sem cez prazdnini zacal vypravovat priame vlaky z prahy a z ba.

Mensi relax a nazad do mesta.

Prechadzame len hlavnymi ulicami. Tu nachadzame info centrum, reku nam poradia ohladne np risnjak.

Dnu len s ruskom a len jeden clovek.

Obsluha uplne nepriatelska, coze ju len otravujeme, ved ona ma na praci dolezitu robotu, obkukanie si svojich nalakovanych nechtov. Nuz sme vybavili hovno.

Dost rozcarovany sa len tak tulame a po narocnom dni, kde sme sa prakticky pol dna presuvali zalahiname.

Tot: 0.1s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 27; dbt: 0.0333s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb