Pocztówki z Chin.

a trip by Basia i Wojtek Woźniak
From: September 2nd 2018
Until: September 19th 2018

Każde miejsce na Ziemi ma swoją specyfikę. Przyroda, miasta, ludzie, kuchnia, zapachy, kultura [lub jej brak], nawet śmieci. Można zachodzić w głowę jak jest tam gdzieś gdzie nas jeszcze nie było, lecz dopiero po wyjściu z samolotu, pierwszych krokach w mieście, pierwszych zakupach w miejscowym sklepie i pierwszej zupie w miejscowym barze mówi się zazwyczaj: ''Aaaaa to tak tu jest'' i wtedy już się wie.

Podróż, w którą wyruszamy za 3 dni uruchamia naszą wyobraźnię bardzo. Tym bardziej, że o Chinach mówi się wiele złych rzeczy. Szczególnie o ludziach.

Do tej wyprawy szykowaliśmy się już od paru lat. Niepewni tego co nas czeka odkładaliśmy tą podróż, zaliczając po drodze po raz drugi Japonię i Indonezję. Nie można jednak powiedzieć, że zna się Azję bez zajrzenia do skrawka jej drugiego pod względem wielkości i najbardziej zaludnionego Państwa. Więc jedziemy sprawdzić. Czy ludzie w Chinach rzeczywiście są tak nieokrzesani, że są w stanie zadziwić Polaków? Czy podstawowy kurs języka chińskiego zakupiony miesiąc przed wyjazdem wystarczy abyśmy nie umarli tam z głodu? Czy po powrocie będziemy uważać, że plucie na podłogę własnego samochodu oraz wysadzanie dziecka na publicznym przystanku autobusowym to zupełnie normalne czynności, które nie powinny bulwersować nawet pań po 60 roku życia? Jeśli jesteście ciekawi to śledźcie nasz blog wraz z moją mamą. Wyruszamy za tydzień!
Trip Length: 2 weeks
Blog Entries: 10
Photos: 109
Words: 9562

Blog Entries

Date Blog Title Location
September 3rd 2018 Dzien 1. Zagazowani. Asia » Hong Kong » Kowloon
September 5th 2018 Dzien 2 i 3. Cisza w Guilin. Asia » China » Guangxi » Guilin
September 7th 2018 Dzien 3 i 4. Yangshuo bialego backpackera. Asia » China » Guangxi » Yangshuo
September 9th 2018 Dzień 5 i 6. Dazhai Asia » China » Guangxi » Dazhai
September 10th 2018 Dzień 7. Dazhai. Asia » China » Guangxi » Dazhai
September 12th 2018 Dzień 8. Dazhai-Zhangjiajie. Jak zostaliśmy terrorystami. Asia » China » Hunan » Zhangjiajie
September 13th 2018 Dzień 9 i 10. Przymusowa przerwa. Asia » China » Hunan » Zhangjiajie
September 16th 2018 Dzień 11 i 12. Chiny dla twardzieli. Asia » China » Hunan » ChangSha
September 17th 2018 Dzień 13. Jak zostaliśmy chińskimi blokersami. Asia » Hong Kong » Kowloon
September 19th 2018 Podsumowanie Asia » Hong Kong » Kowloon
Tot: 0.049s; Tpl: 0.005s; cc: 12; qc: 24; dbt: 0.023s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1007.9kb