Molnarfici ve Vietnamu - den 4.

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » South Central Coast » Binh Thuan » Mui Ne
March 1st 2012
Published: March 1st 2012

4. den / 26.2.2012, Mui Ne

Musime vstavat v 6 hodin rano, a protoze jsme sli spat az v 1 h, nejsme ani jeden moc cily. Proc jsme sli tak pozde? Po vyborne, lec dost drahe veceri jsme asi 1.5hodiny korzovali na nejvetsi trznici v Saigonu / Ben Tram, kde se clovek muze obleci od hlavy az k pate, a to rovnou nekolikrat. Vysledek / kabelka + 2 naramky na ruku, z puvodnich 480 usmlouvano na 300..Celkem dobre skore. Nasledoval bar U Lily (vedle Crazy Bull) a krasny drik 0.4 / 1:1 / vodka dzus + rum s colou. Pekne 😊
No, ted k tomu rano. Ja opet vypadam jako podivne zviratko - tak mi s velkou radosti rika muj muz - nevim, zda to brat jako lichotku, ale beru.. Zaridili jsme si listky v SINH CAFE, Saigon - Mui Ne (bus, 5hod jizdy) za 130 000 VND/os (cca 120 KC). Bus je klimatizovany, dostali jsme mista uplne vzadu, mnohem vic mista na nohy, super. Ja temer celou cestu spim, autobus k nasemu prekvapeni dela 2pauzy na "rest room".
Tak, a jsme tu. Mui Ne - nejlepsi kaitova oblast ve Vietnamu. Vystupujeme instinktivne, ubytovani nemame domluvene... Obesli jsme 3 guesthousy, vybirame Hiep Hoa, hned u more, pokoj s klimatizaci a spolecnym balkonkem (23USD/os/bs). Neni to nejlevnejsi, ale berem. Uzasne...Hned letime k mori, a opravdu - dost tu fouka. Podle pozdejsich informaci zjistujeme, ze ten den foukalo malo, dalsi dva dny nas o tom pocasi ujistilo.
Mui Ne vubec neni male letovisko, pobrezni plaz ma asi 18km, co par metru, to ubytovani. Nas guesthouse lezi primo mezi dvema kiteovymi skolami, tak tedy zjistujeme ceny / 5hodin 300USD, 7hodin 400 USD - ufff/. Nejlebnejsi skola je ta zdejsi, kterou aspon podle vizaze provozuje Filipinec (nebo aspon - Vietnamec to neni). Po delsim rozmyslenim u Ice coffe+fresh juice (12.000 + 15.000 VND - tj.cca 25Kc) nebereme, je to opravdu dost drahe. Nicmene / "kajtysti" nam dalsi dva dny ukazuji pekne kousky.
Tak se valime na plazi, bojujeme s vlnama a chytame bronz, Miki foti jak o zivot, kamerka go-pro se taky dostava na radu, no, uz ted jsme zvedavi, co z toho vyleze 😊
Zitra mozna vyrazime na pisecne duny.

5.den / 27.2.2012

Vstavacka jeste horsi nez vcera. Ve 4.15 zvoni budik, v pul nasedame do Jeepu snad jeste z Vietnamske valky, dokonce se samolepkama USA na zadnim narazniku.. opet vozidlo bez tlumicu, takze parkrat malem proletame platenou strechou. Je docela zima (20 stupnu?) , ale da se. Jeste za tmy dorazime k bilym pisecnym dumam - ty jsou jeste v 5 rano cerne. Se skupinkou dalsich cca 15 lidi dorazime na vrcholek jedne duny a po 10 minutach je svetlo. Nadhera. V podtate nekolikahektarovy kus beloskvouci pouste. Fotime, uzivame si vyhledu. Nachazime odhozeny skluzak (nam ho nad ranem nestacili prodat a ja se vrham po hlave dolu z duny. Pekne to svisti, nabiram rychlost a vsimam si ostreho zlomu u upati, do nejz se zahy zakusuju. Lence se pote moc nechce..😊

Druha zastavka je u cervenych pisecnych dun. Ty jsou mensi, travime zde jen chvilku, ceka nas dalsi program. Dalsi zastavkou je totiz rybarska vesnicka. Uchvatny pohled na miliady barevnych lodicek a lodi, dole ciry ruch. Fotime a schazime k vode, kde se takto brzy zrana nejvic maka. Zapach rybiny je omracujici, mnoho zen ma rousky. Ryby, krevety, koryse, musle, kraby a kdovico jeste hbitymi pohyby tridi, kuchaji a nakladaji do nadob a na motorky.

Posledni ranni atrakci je prochazka korytem mistni reky. Nevime co ocekavat. Prochazka po mekkem pisecnem podkladu s chladivou vodou je velice prijemnym osvezenim. Dostavame se bilym piskovcovym utvarum pripominajicim krapniky ci termitiste. Pokracujeme a dalsi pohled vyrazi dech. Nalevo se rozprostira cerveno bila piskovcova a pisecna strana zatimco vpravo dzunglovity porost. Trochu fotogenicke az kycovite, tak opet fotime.

Kdyz nas ridic vyhazuje u hotelu, hadame tak 11. hodinu, tak jednohlasne velime smer mistni vyvarovna a brunch. Davame pho ga (kureci nudlova polevka) a cerstve dzusiky. Pohled na telefon prekvapuje s cislicema 9.30 na miste kde standardne byva aktualni cas. Tak to jsme toho stihli dost takto hned zrana. Na hotelu sprcha a hura pod palmy. Trocha spanku, lenoseni, cteni v pruvodci, koupani ve vlnach, a neustale bicovani vychodnim vetrem od Filipin, jimz je oblast Mui Ne proslavena a dela z ni jedno z nej mist na svete pro kiting.

Vecer koukam, ze mam nejak flekatou hrud - jak jsem si dal 20, muselo slunicko mezi listy palmy prosvitit a pripravit nezbytne spaleni hned na zacatku. Super. Mazu fenistil, nic jineho nemame, snad zabere a ja zaberu vecer.

Prochazka Mui Ne vede tentokrat na druhou stranu nez dosud. Opet par standardnich restauraci a obchodu promichanych s luxusnimi resorty a bungalovy. Znaceni vsude vesmes rusky, dokonce i personal odpovida rusky. Brr...davame lehkou veceri v luxusne vyhlizejicim resortu s zivou camskou hudbou, stoly z masivniho stromu, spostou zelene. Volim pivo a zabi stehynka, Lenca cerstve jarni rolky a vodu. Kdyz na taliri prinaseji tri cele zaby, kazda velike jako dlan, nelze jinak nez se jako nejvetsi turisti s jidlem vyfotit. Chut vyborna, jako kure s minimalnim ocasem rybi prichute. Jim vse, Lence taky chutna, pres prvotni neduveru az odpor (krasne zabicky...)

Spat jdeme brzy, parbu odkladame.

Tot: 0.056s; Tpl: 0.009s; cc: 12; qc: 22; dbt: 0.0237s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb