Rainbow Gathering (po polsku - zjazd gwiazd)

Thailand's flag
Asia » Thailand » Central Thailand » Chonburi
December 30th 2006
Published: December 30th 2006

- How long are you traveling?
- Forever my friend.

No i stalo sie, Kubus i ja wstalismy rano i pojechalismy ku zachodniej plazy Tajlandii, gdzie mial sie odbywac Rainbow Gathering dalej RG zwanym.

Iles godzin w autobusie, iles na dworcu bus, iles w busie, kilka km nocnego marszu, napotkany tubylec chce nas podwiezc. Siadamy na pake takiego jakby transportera (vana bez dachu z tylu). Jedziemy, nie w ta strone gdzie omawialismy, ale macha, ze ok. Jedziemy gdzies, iles km w zupelnie dziwna strone, w koncu gdzies dojezdzamy. Przeprawa przez nabrzezne skaly zajmuje nam z 20 minut. Dochodzimy. Plaza, w sumie na odludziu, w okol dzungla,.., pelno ognisk.

To jest wlasnie RG, inicjatywa majaca juz ponad 50 lat historii. Pierwsze RG odbywaly sie w USA, teraz jest ich pelno - Swiatowy RG, Kontynentalne RG, Lokalne RG, w tym co ciekawe i w Polsce.

Podstawowe zalozenia RG:

Nietrudno sobie wyobrazic jak duzo wyjatkowych czy tez specyficznych ludkow zawitalo te piekna plaze. Ponad 35% nosila dredy, z reszty mysle ze ponad polowa wlosy 'na Jezusa' - moja krotka szczecinka niewatpliwie wyrozniala sie. No i nie musze wspominac o tatuazach i piercingu.
No i zabawa w dzikusow trwala. Najmodniejszy u mezczyzn byl stroj 'na jaskiniowca', czyli mniej niz bokserki. A panie bardzo w tyle tez nie zostawaly. Modne byly tez miski z kokosa (sam sobie taka zrobilem by miec w czym jesc), maczety, szmaciane, rozwiane spodnie no i bose nogi. Dzieki ktorym przy braku latarki, znacznie podziurawilem sobie stopy nieopatrznie stopajac na wystajacych pedach wycietych bambusow czy tez innych chwastow. Miejsce bowiem do spania, trzeba bylo sobie samemu wykarczowac, gdyz z racji ograniczonej liczby miejsc wzdluz plazy, kolejni przybysze musieli coraz bardziej zaglebiac sie w dzungle.

Tak wiec juz nastepnego ranka 'pionierka'. Zawiazal nam sie fajny oboz:

Tyle pokrotce. Pozno juz, dlugo siedze. Niebawem napisze wiecej bo RG. Bo jest duzo do napisania. no-digital-photos patrz zalozenia RG.
Tymczasem - Happy New Year. 1.1 6am lece do Indii. U Was wtedy wlasnie bedzie nowy rok.

Tot: 0.079s; Tpl: 0.009s; cc: 13; qc: 27; dbt: 0.0319s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb