Zaverom :)

Asia » Nepal » Annapurna » Annapurna Circuit
November 25th 2009
Published: November 25th 2009

24. den - odchod z Pokhary24. den - odchod z Pokhary24. den - odchod z Pokhary

Nas autobus do Kathmandu uz caka
Ahojte,

tak este sme ani poriadne nepopisali co a ako, ani sme fotky nepridali ziadne a uz tu mame zaver 😊 Dotrekovali sme aj doturistikovali a teraz sa vyvalujeme v slnecnej Pokhare a uzivame miestne kucharske umenie. A tiez trochu nakupujeme. V sumare by sa dalo povedat, ze pocasie nam vyslo super az na par dni, ktore sme chceli stravit bocnym vyletom, ale tak to nevadi, baterky do fotakov nam vydrzali a aj my sme to bez vacsich komplikacii vsetko vydrzali a zvladli a urcite sa to oplatilo, lebo je tu velmi pekne. Uz sa nevieme dockat kedy sa sem opat vratime 😉
Viacej popiseme a fotky pridame az sa vratime do UK, prestahujeme a zase nam zapoja internet...
Z Nepalu vas vsetkych zdravia Jano+Sona

Pohlady z autobusuPohlady z autobusu
Pohlady z autobusu

na hory v okoli Pokhary
A opat slnecnoA opat slnecno
A opat slnecno

domaci v obchodikoch
obcerstvenie cestouobcerstvenie cestou
obcerstvenie cestou

domaci s prenosnymi stojanmi a vozikmi predavaju popri ceste obcerstvenie
kus cesty viedol kanonom tejto peknej riekykus cesty viedol kanonom tejto peknej rieky
kus cesty viedol kanonom tejto peknej rieky

tu sme trcali niekolko hodin kvoli strajku na zaciatku nasho vyletu cestou z Kathmandu do Pokhary a dole pri rieke sme videli pobehovat opice :)
Dedinka blizsie ku KathmanduDedinka blizsie ku Kathmandu
Dedinka blizsie ku Kathmandu

tu bola vonku pred kazdym domcekom hlinena piecka, na ktorej domaci vyvarali jedla
Vstupujeme do KathmanduVstupujeme do Kathmandu
Vstupujeme do Kathmandu

obchodiky popri ceste
Uz sme skoro na miesteUz sme skoro na mieste
Uz sme skoro na mieste

tu to uz pozname, tadeto sme sa prehanali na riksi, teda skor ju tlacili do kopca, ked sme zhanali autobusovy listok do Pokhary :)
Vecer sme sli pozriet Durbar squareVecer sme sli pozriet Durbar square
Vecer sme sli pozriet Durbar square

ale plati sa vstupne ktore nie je najlacnejsie a kedze uz bol vecer, tak sa nam nehcelo tolko peniazi platit,tak sme sa rozhodli tam dostat bocnymi ulickami :)
ulickyulicky
ulicky

aj v takychto ulickach jazdia miestni na motorkach
pre stastiepre stastie
pre stastie

ked sme vysli z bocnej ulicky na hlavnu, tak sa na mna vrhol mnich a vytlacil mi bodku na celo a posypal ma kvetmi, aby mi to prinieslo stastie a aby som mu zaplatila. sucasne sa na mna zavesili nejake deti co tiez chceli dajaku tu almuznu. To bol teda nalet :)
Durbar squareDurbar square
Durbar square

kym sme sa dopracovali spat na namestie, tak ho prave otvorili na volny vstup pre vsetkych
Durbar squareDurbar square
Durbar square

turisti si tu mozu na trhoch nakupit rozne suveniry

25th November 2009

Foto
Ahoj. No ale ma riadne naťahujete. Už aby ste boli v UK, presťahovaní a on-line. :o) B.
7th May 2011

wow that is a view ;-)

Tot: 0.061s; Tpl: 0.016s; cc: 7; qc: 25; dbt: 0.0374s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb