Zaverom :)

Asia » Nepal » Annapurna » Annapurna Circuit
November 25th 2009
Published: November 25th 2009

Ahojte, tak este sme ani poriadne nepopisali co a ako, ani sme fotky nepridali ziadne a uz tu mame zaver 😊 Dotrekovali sme aj doturistikovali a teraz sa vyvalujeme v slnecnej Pokhare a uzivame miestne kucharske umenie. A tiez trochu nakupujeme. V sumare by sa dalo povedat, ze pocasie nam vyslo super az na par dni, ktore sme chceli stravit bocnym vyletom, ale tak to nevadi, baterky do fotak... Read Full Entry

Photos are below

Durbar squareDurbar square
Durbar square

namestia s kralovskymi palacmi a kaplnkami
Durbar squareDurbar square
Durbar square

moc sme tu toho nestihli pozriet, tak nabuduce :)
Gordon blue s hranolkamiGordon blue s hranolkami
Gordon blue s hranolkami

v nasej hotelovej restauracii, tych hranoliek bolo tak osem :)
Dhal batDhal bat
Dhal bat

typicke a dobre jedlo (sosovicova polievka, ryza, curry a pickles), pridaju vam zo vsetkych priloh tolko kolko vladzete zjest
restauracia v 7 corners hoteli :)restauracia v 7 corners hoteli :)
restauracia v 7 corners hoteli :)

hotel bol pekny, ale restika teda nic moc
Pashupatinath - vstupna brana do chramuPashupatinath - vstupna brana do chramu
Pashupatinath - vstupna brana do chramu

Dnes sme sa rozhodli navstivit jedno z najsvatejsich hinduistickych miest, ktore je zaroven prohrebne miesto
do vnutra smu len hinduistido vnutra smu len hinduisti
do vnutra smu len hinduisti

Chram Pashupatinath je vraj najsvatejsim chramom boha Shiva na zemi. Vo vnutri vidno sochu velkeho zlateho byka (sedi na nom ziva opica :), su tam rozne zvierata, ktore rozny bohovia pouzivaju ako dopravny prostriedok, byk bol Shivov
so sprievodcom v Pashupatinatheso sprievodcom v Pashupatinathe
so sprievodcom v Pashupatinathe

ani sa nepytal, ci chceme sprievodcu, len nam zacal rozpravat, ale kedze to bolo zaujimave, tak sme ho nechali
HospicHospic
Hospic

ktory je sucastou arealu
vo vnutrivo vnutri
vo vnutri

tento hospic zalozila Matka Tereza
Lingam-Yoni - symbolLingam-Yoni - symbol
Lingam-Yoni - symbol

symbol muzskeho a zenskeho spojenia
svaty muzsvaty muz
svaty muz

su tu rozni zobrajuci mnisy, putnici a svati muzi, ti sa zriekaju obycajneho zivota a ziju tu v jaskyniach iba z milodarov a tito jedini smu legalne fajcit hasis
pohrebne miestapohrebne miesta
pohrebne miesta

pri svatej rieke Bagmati
pohrebne miestapohrebne miesta
pohrebne miesta

ked telo zhori do tla (asi 4 hodiny od zapalenia) tak popol je zhrnuty do rieky
Pripravene telo na spopolneniePripravene telo na spopolnenie
Pripravene telo na spopolnenie

mrtvi nie su obleceni, pretoze veria ze clovek prisiel na svet nahy a nahy by mal aj odist. Telo je zabalene do bielej a oranzovej latky, kde biela predstavuje cistotu a oranzova mier, pokoj

25th November 2009

Foto
Ahoj. No ale ma riadne naťahujete. Už aby ste boli v UK, presťahovaní a on-line. :o) B.
7th May 2011

wow that is a view ;-)

Tot: 0.048s; Tpl: 0.015s; cc: 7; qc: 21; dbt: 0.0236s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb