Varanasi

Asia » India » Uttar Pradesh » Varanasi
January 5th 2007
Published: January 5th 2007

40 hodinovu cestu vlakom z Chennai do Varanasi sme prezili, az na to ze v noci bola dost zima a tu na severe je este vacsia - je to sok prist sem z tepleho juhu. Po ceste mal vlak 2 hodiny zdrzanie lebo nejaky profesor co bol vo vlaku mal zlyhanie srdca a zomrel - tak sme si uvedomili ze prave isiel vlakom do Varanasi kde spaluju mrtvych aby sa dostali do "neba". V poslednom case sme mali rusno vela cestovania. Blog pisem z mesta Satna a zajtra ideme do mesta Kachuraho z tadial sa za par dni vraciame spat do Varanasi. Tam sa 10.1. z Davidom rozlucime lebo ja pojdem dalej do mesta Kalkata z kadial 12.1. letim do Bangkoku (z tadial mierim rovno na juh na ostrovy do tepla - len vcera som si kupila letenku). David este navstivi par miest v Indii a 16.1. leti domov do Kanady. Cestovali sme spolu vyse mesiaca a nemalo to chybu, zazili sme spolu vsetko mozne a zostavame v kontakte. Prave sme stravili 8 hodin vo vlaku so 7 skvelymi ludmi z Ciech - vdaka nim mi cesta rychlo ubehla. Precestovali skoro cely svet - pytala som sa aj na moju novu destinaciu Filipiny. Vsetci boli rovesnici mojho otca - kazdy rok sa zoberu na mesiac cestovat - spominali krajiny ako Ethiopia, Filipiny, Laos, Kambodza, Thajsko, Sri Lanka, Bolivia, Mexico, Peru a mnoho dalsich. Skvela partia!

Horiaca hranica vo VaranasiHoriaca hranica vo Varanasi
Horiaca hranica vo Varanasi

Mrtvych tu spaluju cely den a noc - daju sa kupit rozne druhy dreva, musi sa odhadnut kolko treba na ktore telo podla velkosti atd...
Tela obalene zlatou foliou pripravene na spalenieTela obalene zlatou foliou pripravene na spalenie
Tela obalene zlatou foliou pripravene na spalenie

Tela ktore sa spalia vo Varanasi a popol sa rozprasi do rieky Gangy idu do "neba" a takisto cyklus reinkarnacie sa uz nebude opakovat
Vychod slnka vo VaranasiVychod slnka vo Varanasi
Vychod slnka vo Varanasi

Na rieke bola mensia dopravna zapcha - kazdy chce vidiet vychod slnka. Inac bola dobra kosa - ohromny teplotny rozdiel voci juhu Indie :-)

Tot: 0.041s; Tpl: 0.013s; cc: 12; qc: 24; dbt: 0.02s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb