Khajuraho - part 1

Asia » India » Madhya Pradesh » Khajuraho
January 7th 2007
Published: January 7th 2007

Dnes su presne 2 mesiace odkedy som prisla do Indie. David ma zajtra narodeniny 26 rokov tak to oslavime - dnes sme prave zistili ze vacsinu mojho casu v Indii som stravila s nim - mesiac a tyzden. Prave sme na ceste z mesta Khajuraho spat do Varanasi. Trvalo nam 13 hodin cestovania vlakom a autobusom kym sme sa sem dostali a sice toto mesto patri k najvacsim atrakciam Indie, nie vela ludi si da tu namahu sem prist lebo je to daleko a par hodin sa ide len po prasnej hrbolatej ceste. Odkedy tu vybudovali letisko, vacsina turistov sem radsej leti. Chramy su viac ako 1000 rokov stare - neskutocna architektura - doteraz nie je zname z kadial zobrali tolko pracovnych sil - chramy sa stavali 100 rokov. Nazory na to preco sa na nich nachadzaju eroticke vyjavy sa roznia a doteraz sa nevie presne preco tam su. Izolacia mesta Khajuraho mu pomohla - chramy neboli znicene najazdami muslimov a zachovali sa v povodnej podobe az dodnes. Mame velke mnozstvo fotiek lebo chramy boli bohato zdobene a bolo ich vela a takisto mame vela fotiek zo samotneho mesta. Z toho dovodu som sa rozhodla urobit dva blogy dnes uverejnujem prvu cast a z Varanasi uverejnim druhu.

Niesli susene kravske lajnaNiesli susene kravske lajna
Niesli susene kravske lajna

Po celej Indii je vidiet ako zeny a deti zhrhanju este cerstve kravske lajna a po vytvarovani ich nalepia na dom, alebo inak usporiadaju a potom ich ususia - pouzivaju ich na palenie

Tot: 0.057s; Tpl: 0.012s; cc: 9; qc: 19; dbt: 0.0364s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb