„Moje kulinarske zazitky v Sydney - pribeh cislo 1“

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney
January 19th 2011
Published: January 19th 2011

Tento prispevok bude tak trochu netradicny a asi ho velmi neocakavate, napriek tomu musim napisat aj o tejto stranke mojho pobytu v Sydney. Zacala by som asi takto. Cinska, vietnamska, thajska, korejska, malajzijska, indicka, nepalska, mexicka, indonezska, japonska, africka, australska – toto vsetko su pre mna netradicne kuchyne, zopar z nich na Slovensku sice mame, ale neviem, ci maju taku kvalitu ako tu. Rozhodla som sa preto, ze zopar z nich navstivim. Japonska restauracia Maki Maki na Broadway, krasne stylovo japonsky zariadena restauracia, malicka, utulna. Jedlo famozne. Konecne som ochutnala sushi. Moje prve sushi v zivote. A som rada, ze to bolo prave tu. Jedna sushi rolka s upecenym uhorom, hmmm, lahodka. Zistila som, ze mam velmi rada upeceneho uhora. Druha sushi rolka bola s avokadom a krevetami, tiez lahodne. No a hlavne jedlo bola jasminova ryza a kuracie masko so zeleninou Bok Choy a teriyaky omackou. Nazov som si okamzite zapamatala, je to dolezite, lebo tato omacka je nieco uzasne. Urcite ju este budem jest. Japonci boli mili, dali mi aj pribor, pretoze palickami by som to jedla asi do dnes 😊....Dnes 19.1. sme si urobili opat radost. Ranajky blizko nas v dalsej z mnohych kaviarniciek, ktore su tu dost nakope. Vola sa „Tripod“ a u mna bola volba jasna – horuca cokolada s naslahanou penou posypana kakaovym praskom a k tomu hruskovo-zazvorovy muffin. Muffin vsak nebol normalny muffin, bol to megamuffin. Sedite v otvorenej kaviarnicke na vankusoch a sledujete, ako sa australcania ponahlaju do prace a do skoly. A ja nemusim. Parada 😊 Obed sme si dali v thajske restauracii Newtown Thai na King Street.Kuchari varili priamo pred nami. Tentokrat bol moj vyber thajske nudle, ktore vyzeraju ako spagety, mali chut tak trochu po dyme. Bolo v nich vela zeleniny ako cervena paprika, karfiol, mrkva, cibula a pre mna neidentifikovatelna zelena vec, ktora vyzerala ako spenatove listy, ale neboli to. Dalej 2 druhy hribov a na zaver kuracie rezanceky. Tak si tieto vsetky prisady zmiesajte a vznikne vam Pad Hokkien tak trochu chilli. Uvidite na fotke 😊 Hodnotim opat vyborne a tiez sa sem urcite este vratim...moje prve dva kulinarske zazitky. Pripravte sa na to, ze ich bude viac...

19th January 2011

radsej opatrne ...
Draha, tento nazov commentu nenaznacuje to, ze mas byt opatrna v jedeni, ale nechci ma nastvat, ked mam chladnicku prazdnu, v dome ani omrvinka chleba a Ty tu pises o naaadhernych naservirovanych dobrotach, ktore by som si ale okamzite dala ... No nic. Dobru chut a na zdravie ... Nic ine mi v tejto chvili nezostava :)
19th January 2011

radsej opatrne ...

Tot: 0.078s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 47; dbt: 0.0412s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb