„Bondi Beach a jej sestry“

Australia's flag
Oceania » Australia » New South Wales » Sydney
January 19th 2011
Published: January 19th 2011

Dnes je 18.1. a ja som na dovolenke musela vstavat na budik 6:30. Donutil ma k tomu vylet po plazach Sydney. Ale ved co by ste neurobili pre to, aby ste mohli vidiet najslavnejsiu australsku Bondi Beach. Kludne aj vstat 6:30 😊 Poviem vam, tato prechadzka bola zatial najkrajsia, aku som tu za tych par dni absolvovala. Podotykam, ze radsej nechcem vediet, kolko kilometrov som nachodila, prezradim len, ze dnes mam v nohach 11 hodin prechadzky. Takze. Predstavte si siry Tichy ocean, okraj Sydney, obrovske utesy, brala, skaly, zelen a popri tomto vsetkom chodnicek spajajuci asi vsetky plaze nachadzajuce sa na jednej strane mesta. Moja trasa zacala v Clovely pri Clovely Beach, kde som rano 7:45 stihla este priliv. Vysku vln odhadujem na dobre 3 metre. Zopar „zufalcov“ sa snazilo chytat vlny na surfoch. Waw, obdiv, celkom im to aj slo. Pokracovala som dalej na Bronte Beach, cestou ma obiehali bezci a teda bolo ich naozaj vela. Postupne som dokracala na Tamarama Beach, kde sa male deti ucili byt zachranarom. Urcite je ich vzorom David Hasselhof alias Mitch Buchanan. Po chvilke pozorovania som pokracovala dalej, kochala som sa oceanom, vlnami, morskym vzduchom a skakala od stastia ako „trafena“. V tom som ju zbadala. V dialke som zazrela siroku slavnu Bondi Beach. Bola skoro ludoprazdna, co sa ani nedivim, ved pre Australcanov bolo este skoro rano a bolo pod mrakom. Kupila som si Cafe Latte a visnovy kolacik, sadla na mur na plazi a kochala sa...balzam na dusu... Este stale boli pomerne vysoke vlny, ale surfistom to zjavne nevadilo, traktor behal a prehrabaval piesok, zachranari boli tiez uz v pohotovosti. A tak som sedela a sedela....az kym som sa nerozhodla ist nechat svoje stopy na Bondi Beach (fesi pamatas si?). Dokaz je na fotke, moje nohy vkrocili na slavnu Bondi Beach 😊 Piesok je uplne zlty zlty a jemny jemny, voda bola super, dokonca tepla. Vraj tepla nebyva, no dnes bola – vedeli, ze tam pridem ja, tak ju celu noc zohrievali...a mozem ist naspat. Tak som teda zobrala zabky do ruk a podho spat tam, kde som rano zacala...Aby dnesny den bol uceleny, musim doplnit, ze som nebola len na „tour de plaze Sydney“. Moj vylet pokracoval vo Watson Bay, co je cast Sydney presne oproti centru mesta cez ocean. Je tu obrovsky komplex australskej armady. Navstivila som Sydney Harbour National Park s roznymi malickymi plazami, dalej Rose Bay, Dobble Bay – vsetko su to pristavy s dost draho vyzerajucimi „jachtickami“. Ved koniec koncov je to najvychytenejsia milionarska stvrt mesta...Dnesok zhrniem tak, ze som nafotila niekolko desiatok fotiek utesov, bral, sireho oceanu. A spalila som si nos 😱

fiiiha
fesi, paradicka, uzivaj naplno! a ano, pamatam fesi:-)
dokonala gycovost :-)

:-)
tak tato je pekna

a vies preco? ...
Draha, spalila si si nos? A vies preco? Lebo nas tu svojimi fotkami a reportom z Australie, v ktorej moze byt kolko? Tak 30 stupnov? No: iritujes! Pre zmenu Ti zreportujem stav ovzdusia a teplot na Slovensku. Dnes sychravo, rano hmlisto, na obed tak isto a vecer tma. Kazdopadne. Ked si na plazi, mas si dat dobru pinakoladu. To je osvedceny recept proti spaleniu nosa :) Avsak. Aj napriek tymto mojim reciam, kraasne plaze su tam, kraasne more /pardon - ocean/ a dakujem, ze mi do tohto slovenskeho pocasia vnasas trosku optimizmu. Inymi slovami, uz sa tesim na leto :)
Bondi Beach

no comment !
no comment !!! :-)
a este raz Bondi Beach

ooooh :D
oooh :D
dokonala gycovost :-)

ako z filmu ..
tak toto je ako z filmu ozaj :-)

Tot: 0.083s; Tpl: 0.011s; cc: 6; qc: 49; dbt: 0.0402s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb