Lima

Peru's flag
South America » Peru » Lima
September 15th 2005
Published: September 15th 2005

Lima by nightLima by nightLima by night

Lima keves megmaradt kolonialis epuletei kozul egy templom ejszakai diszkivaligatasban.
Miutan jobb oteletem nem volt, vegigszivtam az osszes fogam, oda-vissza, egyesevel, de vegul Madridban az utolso pillanatban vettem egy fenykepezogepet. (Nem kell valakinek egy Olympus D-580-as fenyekezogep oktober vegen? :-)). Ja, elozmeny: sajatom is csak ket honapos => meg garancialis, de Mo-n. Nem teszteltem eleg alaposan, ezert derult ki a hiba tul keson.

Utana kirohantam a repterre, hogy idoben ott legyek a check-in-nel (=3 oraval korabban), mindent elinteztem (csomagfelvetel poggyaszmegorzobol, befoliazastatasa, vacsora, uj gep kibontasa, stb.), meg mindig volt egy oram check-in nyitasig. De ekkor mar akkora sor volt, hogy vegig ert a terminalon. Kb. ket ora sorbanallas (1h mig valoban kinyitott a pult, 1h mig odaertem), sikeresen becsekkoltam, nem volt gond a(z ures) benzinespalackbol a hatizsakban (benzinfozo), mint Kolnben, nem volt tul nehez (mert a nehezet felvittem a fedelzetre), a gep is nemdohanyzo volt, minden rendben volt.

A gep Boeing 747-es volt es tele volt: 700 ember volt a sorban. Kaptam ablak melle helyet, ami ezuttal csak fejtamasztasilag volt hasznos: ejjel repultunk vegig, semmit nem lattam. Es nem csak azert, mert az egesz utat ataludtam. A ket etkeztetest kiveve, persze :-). Az uton megismerkedtem Marcussal, ki spanyol, de nemetul tarsalogtunk es most egyutt lakunk. O az uton
HotelHotelHotel

Marcus az ominozus szallodai szobaban.
ekes spanyolsaggal viharos maganeletet elt a parjaval, ki most vmi ismerosenel lakik. Meg az uton Marcus rabeszelt, hogy maradjak itt egy vagy ket napot, hogy egyutt nezzunk szet Limaban. Hajlottam ra, foleg spanyol nyelvtudasa miatt :-). Landolas utan gond nelkul megkaptam csomagom, es atjutottam a hatarorokon es vamosokon. Marcus keritett taxit, s ugy volt az altala lefoglalt hotelbe megyunk (nekem Limaban nem volt szallasom, mert nem terveztem itt maradni).
Az boruleses batarnagy Toyota Avensis taxiban, a soforrel beszelgetve, kiderult, Marcus hotelje a vilag vegen van, a varostol is, de a sofor tud parat a Miraflore nevu turistangyedben. Olcsot is. Rendben, utvonalmodositas. (Marcus fix arat alkudott ki a ceggel es elore, meg a repteren fizetett, nem a sofornek.) Ideertunk, tenyleg jobban nezett ki, mint a repter kornyeke, amely egyebkent nem volt rosszabb allapotban, mint Kobanya-Kispest, khm, regen felujitott reszei. Taxis bejott velunk a hotelbe, ahol kiderult olyan helyre hozott, hogy /per szoba helyett /fo annyi, mint amiben maradtunk. Ennek mar volt nemi Latin-Amerika hangulata, de ettol meg huztuk neki orrunkat. Na, erre, gyorsan elengedtek az ar 1/4-et (negy csillagos hotelben alkudni!), mi meg rabolintottunk -megiscsak volt reggeli az arban es korlatlan nem a hotel net-kavezojaban. Mar hajnali 6 volt (itt; otthon mar du 1), zuhany (ket nap utan vegre!), agybazuhanas. Otthon az a franciaagy, mint itt a sima, szoval volt helyunk :-).
Ket ora alvas utan reggel, mint ket joravalo ehenkorasz, kiettuk a hotelt a vagyonabol, most pedig netezek. Reggelinel nem birtam betelni az extra finom helyi pekarukkal, amelyek mint kenyer- v. zsemlefajtak, azaz nem edesek.

Kulon tortenet meg a rantottae. Volt, ettuk igen lelkesen (svedasztal). Az amugy igen kommunikativ Marcushoz egy ido odajott a pincer (mar "ismertuk", teatanacsadas kapcsan), mikor latta, mennyire leklesedunk a rantotta lattan, hogy ha kerunk, akkor tudnak csak nekunk specialisat csinalni. Sonkaval, tojassal, hagymaval. Hogyne kertuk volna, igy egy ido utan mi megkaptuk a speci, finom (bar keves) rantottat, a pincer meg nemi borravalot. Azert meg kipotoltuk a hivatalos keszletbol, ami nem volt olyan finom, de korlatlan mennyisegben allt rendelkezesre. A helyi kenyerfajtak&teak mellett probalkoztam helyi gyumolcslevelekkel is. Mig elobbi kettonel minden izlett, addig utobbiakbol a sarga szinu, nagy viszkozitasu folyadek nem. Az anaszle igen :-) (Errol jut eszembe: Madridban igen tetszett (mert igencsak izlett), hogy a narancsle helyben keszul, narancsokbol.)

Most kineteztem magam, a hotelbol kikoltozunk, es meg nem tudjuk hogyan tovabb. En este v. max. holnap megyek Huarazba (amit
Perui epitkezesPerui epitkezesPerui epitkezes

Az epulet meg nincs kesz, de az also szinteken mar laknak.
eredetileg ma reggel tettem volna), az alvast meg meglatjuk. (Azert nem maradunk itt, mert Marcusnak kifizetett szobaja van ma&holnap estere az eredeti helyen, csak tegnap ejjelre nem volt, mert matol foglalta le.)

15th September 2005

nem kell mindent leirni, bakker!

Tot: 0.101s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 46; dbt: 0.0615s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb