El Choro

Published: June 11th 2009

Z La paz jsme vyrazili na puvodne 3 denni prochazku El Choro, ktera zacina v Cumbre nedaleko La Paz a konci ve vesnici kousek od Coroica. Trochu jsme si to protahli, takze jsme nakonec sli 5-6 dni 😊 Trek zacinal stoupanim do asi 5100 m.n.m. - krasny vyhled, laguny a malo kysliku. Clovek si musi davat pozor a odpocivat po chvilkach. Pak jsme sli sesupem dolu a spali v prvnim "kempu". Byly to Inkske ruiny. Vsude kolem hromada Lam. Dalsi den nas zastihl maly destik, ale nakonec jsme dorazili do dalsiho kempu. Krajina se pomalu menila a pomalu na nas vykukovaly stromy a jina flora. Kazdou noc jsme si varili na ohni a kazdym dnem jsme klesali o par set metru nize. Takze jsme pozorovali jak zmenu teploty a vlhkosti, tak zmenu vegetace. Po ceste jsme si s Davidem utrhli banany z palmy, ale nebyly zrale. Zato ty pomerance - mnam 😊 Jeden den jsme byli cilem mistnich deti, ktere byly zvykli hrat si s turistama 😊
Trek jsme ukoncili v male vesnici pobliz reky. Spali jsme pred dverma kostela, protoze to je pry jedine misto kde tam lidi kempujou 😊 Rano jsme si stopli auto do Coroica, kde jsme se ubytovali a prosli si mesto. Druhy den jsem vyrazil na otocku do La Paz koupit si fotak. Nastesti jsme sehnal ten sami celkem levne, takze muzu zase fotit. 3. den v coroicu jsme se rozloucili s Davidem a vydali se silenym autobusem do Bolivijske jungle.

Moc se mi tam nahoru s tim batohem nechce :)Moc se mi tam nahoru s tim batohem nechce :)
Moc se mi tam nahoru s tim batohem nechce :)

A v 5100 m.n.m. se opravdu spatne dejcha

Tot: 0.215s; Tpl: 0.034s; cc: 14; qc: 58; dbt: 0.1444s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb