64 diena. Kelionė į mėnulį.

Published: February 3rd 2013

Pirmu autobusu iš Mendozos keliauju iki San Juan, ten netrukus persėdu į kitą autobusą kuris mane nugabena iki miestelio San Augustin iš kurio jau galima būtų pasiekti "Mėnulio slėnį". Šita paprasta kelionė trunka apie 8 valandas. Apie 6 vakaro jau būnu miestelyje, autobusų stotyje iškart man siūlo hostelį, kuris čia greičiausiai vienintelis. Vos atėjus iki hostelio mane pradeda įkalbinėti kelionei į vieną iš dviejų čia esančių parkų. Vienas iš variantų jau šinakt, o tiksliau už valandos, važiuoti pažiūrėti "Menulio slėnį". Mat naktinės ekskursijos organizuojamos tik naktimis kai yra pilnatis, o šiandien kaiptik paskutinė naktis su pilnu mėnuliu. Kitas variantas 7 ryto važiuoti į "Talampaya" parką. Ir trečias variantas ryt 3 dienos važiuoti į tą patį "Mėnulio slėnį", tik ekskursija vyktų dieną. Pats parkas yra už beveik 100 km, o jokie vietiniai autobusai ten nevažiuoja, tad savarankiškai iki ten nusigauti būtų labai sudėtinga. 2 kelionių vienu metu apžiūrėti neįmanoma, o atskirai jos visos nepigios, pigaiusia naktinė kainuoja apie 120 Lt, o brangiausia į "Talampaya" apie 170 Lt. Dvi atskiros kelionės man šiek tiek perbrangu, dar pridėjus tai, kad reiktų dar vieną naktį miegoti šiame hostelyje, gaunasi visai nepigu, tad nusprendžiu imti naktinę ekskursiją. Vos spėju šį tą užkąsti ir išvažiuojam. Prie įvažiavimo į parką būnam dar prieš 10 vakaro, bet tenka palaukti dar bent pusantros valandos kol patekės mėnulis. Aš šiektiek skeptiškai nusiteikęs prieš visą šitą kelionę, neatrodo kad tai būtų verta tiek vargo iki čia dasigauti ir tiek pinigų. Bet vos tik privažiuojam pirmą stotelę, mano skepticizmas dingsta. Jei tai nepanašu į mėnulį, tai nežinau, kas galėtų būti panašiau. O mėnulio šviesa, bei žvaigždėtas dangus dar padidina įspūdį. Visi aplink net šneka tyliai, tarsi būtų bažnučioje. Antroje stotelėje jau ne tik iš viršau stebim slėnį, bet ir takeliu einam tarp įvairiausių formų uolų bei akmenų, o pagrindas po kojomis irgi atrodo kaip mėnulyje. Visiškai nekelia nuostabos toksai šios vietovės pavadinimas. Visa ekskursija trunka apie 3 valandas, o jos pabaigoje dar iš už uolų išlindę artistai sudainuoja keletą ispaniškų, o gal labiau Argentinietiškų dainų. Visi ekskursijos dalyviai pavaišinami pyragėliais "epanada" ir taure vyno. Ekskursijai pasibaigus pastarosios 3 valandos labiau primena sapną nei tikrovę ir nežinau ar dėl to, kad naktis, pilnatis ar dėl to, kad jaučiuosi lyg katik būčiau pabuvojęs mėnulyje.

Tot: 0.131s; Tpl: 0.012s; cc: 11; qc: 64; dbt: 0.0925s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb