Predbozicni koncert na Federation Square

Oceania » Australia » Victoria » Melbourne » City Centre
December 3rd 2009
Published: December 5th 2009

Predbozicni koncert opernega pevskega zbora na Federation Square

Ownovim starsem sva z Zvonko obljubili, da prideva poslusat njuno petje. Koncert je bil na trgu pred Federation Square ob 12.uri. Del opernega zbora Melbourske opere, kjer pojeta Cecily in David, je pel bozicne pesmi v razlicnih jezikih. Bilo jih je prav prijetno poslusati, ceprav je postajalo kar vroce.

Po koncertu in kavi sva se odlocili za plovbo po reki Yarri (River Cruises Yarra). Ogled mesta iz ladje je bil po najini oceni najbolj udoben. Popeljali sva se pod mostovi Princes Bridge (1907), Queen bridge (1919), Kings bridge (1961), Spencer Street bridge (1930) do marine in mestne recne luke, kjer je naenkrat lahko privezanih 52 ladij. Iz mondenega mestnega jedra smo se popeljali do gospodarskih objektov in skladisc. Reka se je sirila in najbrz ze mesala z morjem. Za nami so ostale stolpnice, moderna stanovanja, casino in nizje mestne hise. Minila je ura voznje po reki in morali bi prepluti se zahodni lok reke, pa je reka zaradi plime narasla in zaradi nizkega mostu Queen bridge se nismo vec mogli vrniti, kapitan nas je raztovoril nedalec od igralnice. Mene je sprememba plana presenetila, se bolj pa stoicnost ostalih potnikov, ki so se brez obotavljanja in slabe volje napotili iz ladje, ceprav so prenekateri ze zapuscali mesto in ne bodo videli drugega dela mesta, placilo pa se seveda ne vraca. Midve bova karto do konca vnovcili, saj sva Gorenjki.

Ker je bilo casa se dovolj sva zakoracili v Casino in opazovali kako hazarderji, povecini kar precej stari izgubljajo ob igralnih aparatih in ruletah. Igralnica je gromozanska in ne vem kako dolgo sva jo merili, da sva prisli do konca. Zavili sva se proti Eureki Tower in si ogledali mesto iz vrha druge najvisje stavbe na juzni polobli, iz 88. nadstropja. Ko sem stala ob stekleni steni, sem imela obcutek, da niham. Razgled je bil ocarljiv, oko je neslo do morja po dolgih avenijah. Pod nami so bil znana teniska igrisca in igrisca za kriket, parki, reka, jezero, morje in na vse 4 strani neba siroke avenije in stolpnice…

Tot: 0.11s; Tpl: 0.013s; cc: 6; qc: 45; dbt: 0.0675s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb