Batemans Bay

Oceania » Australia » New South Wales » Batemans Bay
December 22nd 2009
Published: December 28th 2009

Dan 2

Iz Batemans Bay-a sva se naslednji dan napotili proti severu. Ta pot se zdalec ni tako privlacna, kot voznja ob oceanu proti jugu. Prvi postanek je bil Durras North, ker naju je zanimalo na zemljevidu zarisano jezero Durras Lake. Jezero ali natancneje obala naju kasneje nista fascinirala, pac pa sva se ponovno srecali s kengurujem. Pogled teh avtotonih zivali me vedno znova pretrese, ker je tako zalostnen, pobit, pa naj jih srecas zaprte v zivalskem vrtu, ali v svobodne v naravi. Kje pa sploh so svobodne, ce jim je clovek vzel zivljenski prostor in jim dolocil le Naravne parke, jaz bi jih imenovala gete. Vsakodnevno so zrtve Highway (avto cest), ki jim krizajo naravne poti.

Nadaljevali sva voznjo proti severu do Bawley Point, kjer so me navdusile visoke sipine, dolga pescena plaza in valovi juznega oceana.
Med voznjo skozi Murramarang nacionalni park naju je presenetil orjaski kuscar, ki je precil cesto. Od razburjenja, ceprav je bil pocasen, nisem pravocasno izvlekla kamere iz nahrbtnika in zival se je potopila med podrast. Takrat sem utegnila z napravo v roki izstopiti iz avtomobila in sedaj samo jaz vem kje se na fotografiji nahaja, ker je imel odlicno varovalno barvo. Kaksna skoda, da sem izgubila edinstveno priloznost, da to redko zival, malega dinozavra, predstavim svetu.

Niso pa mi usli termitnjaki, ki so ene od najtrdnejsih zgradb v gozdu in se ne morejo primerjati z nasimi mravljisci.

Voziva se proti severu cez most Burril Lake do Ulladulla. Kava in pogled na obalo in zaliv, ki je bil s kamenjem zavarovan pred valovi in je bil podoben kaksnemu zalivu na manjsem Jadranskem otoku. Zasidrane jadrnice in nekaj colnov.

Vozile sva se naprej in iskale prostor za najino kosilo, ki sva ga vozile s seboj v hladilni torbi. Lake Conjola, slano jezero, ki je bilo z rastjem na obrezju, evropskimi listavci in pokoseno zeleno travo podobno jezeru kjerkoli v Evropi, sva izbrali za pocitek. Pogrnili sva dekco pod kosato drevo in zapredli ob hrani in pogledih na jezero. Obala je bila pescena, droben rdeckast pesek in mirna gladina jezera, nekaj igrivih otrok, ki so se prevracali z napihnjenega velikanskega cevlja in coln s smucarjem. Nedalec stran je ribic neuspesno namakal trnk; in midve. Obala je bila natrpana.

Tot: 0.093s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 54; dbt: 0.049s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb