Ruiny Tetihuacan

Mexico's flag
North America » Mexico » Distrito Federal » Mexico City
February 10th 2014
Published: February 13th 2014

Wyjazd(wycieczke) do ruin Teotihuacan można wykupić prawie w każdym hotelu. Ja postanawiam dojechać tam na własną rękę. Po pierwsze taniej, a po drugie daje to większą satysfakcję.

Autobusy dojeżdżają do Tetihuacan z Dworca Północnego (Terminal del Norte) w Mexico City. A z kolei do terminala można dojechać metrem (stacja Autobuses del norte).

Mexico City posiada świetnie rozwinietą sieć metra. W godzinach porannych niektóre linie są dosyć mocno zatłoczone. Na niektórych stacjach są ciekawe wystawy/galerie. Po kilku dniach jazdy metrem można się nim przemieszczać całkiem sprawnie. Metro dojeżdża praktycznie wszędzie.

Wracając do autobusu do Tetihuacan to bilety kupujemy w przedostatniej kasie po lewej stronie po wyjsciu z metra. Bilet w obie strony to koszt 84 peso. Przed wejsciem do autobusu ma miejsce odprawa bagażowa i porządne trzepanie bagażu (coś takiego jak na naszych lotniskach). Przewdnik LP podaje, że w ostatnich latach zdarzylo sie kilka napadow z bronią na ten autobus. Być może stąd taka kontrola? Autobus zatrzymuje się na jeszcze jednym przystanku w Mexico City i tam powtarza sie procedura dla dosiadających pasażerów:-)

Autobus dojeżdża do ruim po około godzinie jazdy i trzeba wykupić wejsciówkę na terem kompleksu Teotihuacan. Koszt to 57 peso. Same ruiny są ogrome i trzeba sie nastawić na wielokilometrowe chodzenie (niestety najczęściej w słońcu :-). Ja po 2 godzinach uciekam do muzeum, aby pobyć trochę w klimatyzowanym pomieszczeniu:-) Koło muzeum jest przyjemny ogródek z rzeźbami azteckimi, gdzie także można znaleźć trochę cienia i odpocząć od upału.

Nie byłem jakoś super zachwycony Teotihuacan. Kompleks na pewno robi wrażenie swoim rozmiarem. Ale nie wiem, czy chciałbym jeszcze raz tam wrócić? Być może to przez tych nachalnych sprzedawców wszelakich pamiątek (¡Amigo, muy barato!:-)? A byc może zbyt długo przebywalem na tym sloncu? :-)

13th February 2014
Ja na tarasie Piramidy ksiezyca. W tle Aleja Umarlych i po lewej Piramida Slonca

Siema
A jak meksykanki ?

Tot: 0.108s; Tpl: 0.016s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.0645s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb